دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز خبرنگار را تبریک گفت

جامعه به احیای امر معروف خواندن نیازمند است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳
 
 
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار، از همراهی آنها در پوشش خبری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر و تشکر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علیرضا مختارپور همزمان با روز گرامیداشت خبرنگار در پیامی به خبرنگاران حوزه کتاب در سراسر کشور، ضمن تبریک به مناسبت این روز و تقدیر از همراهی آن‌ها در پوشش خبری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، یاری خبرنگاران و اصحاب رسانه را مکمل‌ تلاش‌های کتابداران کتابخانه‌های عمومی در رساندن پیام این جشنواره به آحاد جامعه و زمینه‌ساز حضور گسترده آن‌ها در این رویداد مهم فرهنگی عنوان کرد.
 
متن پیام دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به شرح زیر است:
 
«به‌نام آن‌که جان را روشنی داد

رسالت خبرنگار روشنگری و آگاهی‌بخشی به جامعه است. احیای امر معروف و بازداشتن از امور ناپسند از مهم‌ترین وظایف خبرنگار است و در این مسیر همواره با سختی‌ها و مشکلات طاقت‌فرسایی روبه‌رو می‌شود که جز با داشتن نیت خیر و عزم استوار نمی‌تواند در آن ثابت قدم بماند.

«خواندن» یکی از معروف‌هایی است که جامعه امروز به احیا و ترویج آن نیازمند است. خبرنگاران حوزه کتاب در رسانه‌های مختلف، آگاهانه و با انگیزه نسبت به احیای این فضلیت گام برمی‌دارند و در جهت ترویج آن فعالیت می‌کنند.

این روزها که متبرک به نام امام هشتم حضرت علی‌بن ‌موسی‌الرضا علیه‌السلام است، شاهد توفیق جشنواره کتابخوانی رضوی هستیم که با حضور بیش از ۶۴۰ هزار کتابخوان، نصاب کم‌نظیری در مسابقه‌های کتابخوانی کشور رقم زد.

بی‌شک یاری خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه، مکمل زحمات و تلاش‌های کتابداران عزیز کتابخانه‌های عمومی،‌ در رساندن پیام این جشنواره به آحاد جامعه و زمینه‌ساز این حضور گسترده شد.

به مناسبت این روز مبارک، از شما همکاران فرهنگی عزیز که در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش می‌کنید، تشکر می‌کنم. دعای خیر همه کتابداران، کتابخوانان و اهالی قلم بدرقه راهتان باد. ان شاء الله
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250857