ایران مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن2017

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰
 
 
قائم‌مقام سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز گذشته (24 اسفندماه) با مسئولان برگزارکننده نمایشگاه کتاب پکن دیدار کرد. دراین دیدار طی توافقات به عمل آمده ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن2017 انتخاب شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، امیرمسعود شهرام‌نیا در دیدار با مسئولان برگزار کننده نمایشگاه کتاب پکن اظهار کرد: ایران و چین ظرفیت‌های خوب و مناسبی برای گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی دارند و نگاه ایران به کشور چین همواره نگاهی توام با احترام و صمیمیت بوده است. در زمینه اقتصادی روابط بین دو کشور بسیار مناسب است و باید در زمینه فرهنگی نیز تلاش خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب افزایش دهیم.

وی ادامه داد: مهمان ویژه شدن برای دو طرف فرصت مناسبی برای گسترش همکاری‌های فرهنگی است تا ناشران و نویسندگان به راحتی بتوانند با یکدیگر تبادل اطلاعات داشته باشند و از ظرفیت‌های یکدیگر به نحو مطلوب و شایسته استفاده کنند.

در جریان این دیدار، آقای «جیانگ مائونینگ» مدیرکل اداره مطبوعات، انتشارات، رادیو، فیلم و تلویزیون چین گفت: ارتباط دو جانبه 2 هزار ساله میان دو کشور از طریق جاده ابریشم نشان از روابط عمیق دو جانبه است. به طوری که کشور چین از طریق ایران با جهان غرب ارتباط برقرار کرد. از این رو ما به دنبال گسترش روابط بیشتر فرهنگی میان دو کشور هستیم؛ اطمینان داریم مهمان ویژه میان دو کشور می‌تواند فرصت بیشتری در این مسیر ایجاد کند.

در این دیدار درباره تبادل غرفه رایگان به مساحت 500 متر مربع بین دو نمایشگاه بحث و تبادل‌نظر شد و مقرر شد تفاهم‌نامه مشترک در زمان برگزاری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به امضای دو طرف برسد.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از 1 تا 5 شهریورماه سال آینده برگزار می‌شود. ایران، مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246400