«بهاریه­ کتاب» میهمان کتابشهرهای ایران می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
 
 
دومین طرح «بهاریه کتاب» همزمان با ایام نوروز سال 96 در شعبات مختلف کتابشهر ایران برپا می­‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی کتابشهر ایران، حامد شفیق با اعلام این خبر گفت: در ایام نوروز بهترین عیدی به اعضای خانواده، دوستان و آشنایان، کتاب و محصولات فرهنگی است، کتابشهر ایران با هدف تامین عیدی فرهنگی و با توجه به استقبال خوب شهروندان از بهاریه 95 همزمان با ایام نوروز 96، طرح فروش ویژه «بهاریه کتاب» در کتابشهرهای ایران را برگزار می­‌کند.

مدیرعامل کتابشهر ایران افزود: شهروندان می‌توانند از اوایل هفته آینده تا پایان 13 فروردین با مراجعه به شعبات مختلف کتابشهر از تسهیلات طرح بهاریه کتاب و محصولات فرهنگی بهره‌­مند شوند.

وی ادامه داد: این فروشگاه زنجیره‌­ای کتاب و محصولات فرهنگی با شعار محوری «کتاب شهر، کتاب فروشی خانواده» سبد اقلام فرهنگی مورد نیاز خانواده‌­های ایرانی از هر سن و طبقه‌­ای را عرضه می‌­کند که این سبد کالایی شامل کتاب، محصولات فرهنگی، لوازم و التحریر و نوشتار متناسب با فرهنگ ایرانی، کتب درسی و کمک درسی، بازی‌­های آموزشی و فکری، محصولات صوتی و تصویری و کتاب‌­های کاربردی است.

شفیق با بیان اینکه طرح بهاریه همچون طرح «عیدانه» با هدف تسهیل دسترسی شهروندان به اقلام فرهنگی مورد نیاز خانواد‌ه‌هاست، تصریح کرد: هدف کتابشهرهای ایران اعتیاد مردم به اقلام خوب و مفیدی به نام کتاب است، برای همین به مردم توصیه می‌­کنیم «به مطالعه عادت کنید»، طوری که اگر روزی مطالعه نکردند احساس کنند، چیزی کم دارند.

وی یادآور شد: اقلام فرهنگی با اجرای بهاریه با تخفیف­‌های ویژه نوروز به شهروندانی که شعبات کتابشهر در شهر محل سکونت و سفر آنها دایر است، عرضه می‌شود.

شفیق همچنین با ارزیابی فعالیت­‌های کتابشهر ایران در سال 96 گفت: آنچه که در سال گذشته اتفاق افتاد، توسعه معنوی فروشگاه­‌ها با هدف ارتقای راندمان و بهبود فعالیت­‌های فروشگاه‌‌های کتابشهر ایران بود، توسعه معنوی کتابشهرها متناسب با شرایط اقتصادی نسبتا سخت و تنگناهای کشور، برنامه­‌ریزی و اجرا شد.

مدیرعامل کتابشهر ایران ادامه داد: کارگزاران کتابشهر بر اساس این برنامه­‌ریزی توجیه شدند و آموزش‌­های لازم را فراگرفتند و حتی استقلال کافی در پیشبرد برنامه‌­های کتابشهر داشتند، با توجه به شرایط موجود شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی در فروشگاه­‌های کتابشهر بودیم.

وی در پایان تاکید کرد: تلاش برای بالا بردن سطح آگاهی­‌های مردم نسبت به آنچه که نیازهای فرهنگی آنان است، یکی از معیارهای این توسعه بود، هرچند در سال 95  توسعه فیزیکی نداشتیم و نتوانستیم فروشگاهی را به مجموعه فروشگاه­‌های زنجیره­ای کتابشهر اضافه کنیم، اما بسیاری از فروشگاه‌­های ما به لحاظ کیفی عملکرد بهتری داشتند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این طرح نوروزی، پراکندگی جغرافیایی، نشانی و فعالیت­‌های 42 شعبه کتابشهر می­‌توانند به پایگاه اطلاع­‌رسانی این موسسه به نشانی www.ketabshahr.com مراجعه کنند.

موسسه کتابشهر ایران به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کتاب و محصولات فرهنگی در ایران، از سال 83 تاکنون 42 فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در 21 استان کشور راه‌اندازی کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246349