اهالی فرهنگ و هنر هم کتاب عیدی می‌دهند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
 
 
هم‌زمان با اجرای طرح عیدانه كتاب در بیش از هفتصد كتاب‌فروشی سراسر كشور، هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر با پیوستن به كمپین «امسال هم كتاب عیدی دهیم» حمایت خود را از این طرح اعلام كرده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی خانه كتاب، جمشید مشایخی-پیشكسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، بهاره رهنما-بازیگر و نویسنده، سالار عقیلی-خواننده، ناصرممدوح-دوبلور و بازیگر، هرمز شجاعی‌مهر-مجری و گوینده؛ مجید قناد-مجری و كارگردان، سید جواد هاشمی-كارگردان و بازیگر، مجید مظفری-بازیگر، كمند امیر سلیمانی-بازیگر، مهرانه مهین‌ترابی-بازیگر، لیلی رشیدی-بازیگر، رسول نجفیان-كارگردان، نویسنده و خواننده، حمیدرضا پگاه-بازیگر، خشایار راد-بازیگر، فلورا سام-بازیگر، شهرام زرگر-مترجم، الهام پاوه‌نژاد-بازیگر و شاعر، حسین رفیعی-بازیگر و مجری، عباس طاهریان-مجری، بهروز رضوی-نویسنده و گوینده، حبیب دهقان‌نسب-بازیگر و كارگردان، محسن حاجیلو-مجری، سیروس همتی-بازیگر از جمله هنرمندانی هستند كه تاكنون، با ارسال پیام تصویری، به كمپین «امسال هم كتاب عیدی دهیم» پیوسته‌اند.
 
همچنین، محمد مهدی فرقانی-رئیس دانشكده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، حسینعلی افخمی-استاد دانشگاه، مهدی محسنیان‌راد-استاد ارتباطات، وحید عقیلی-رئیس دانشگاه ارتباطات و مطالعات رسانه، محمدرضا رسولی-استاد دانشگاه، عباس اسدی-استاد دانشگاه، محسن امینی-استاد دانشگاه، سید رضا نقیب‌السادات-استاد دانشگاه، كامبیز درمبخش-كاریكاتوریست، محمدعلی بهمنی-شاعر، شهرام اقبال‌زاده-نویسنده، اسماعیل امینی-شاعر و نویسنده، محمدعلی مهدوی امیری-نویسنده و پژوهشگر، شقایق قندهاری-نویسنده، صادق كوشكی-استاد دانشگاه، امید مهدی‌نژاد-نویسنده و طنزپرداز، جواد مجابی-شاعر و نویسنده، احمد پوری-نویسنده و پیمان خاكسار-مترجم از دیگر چهره‌هایی هستند كه با حضور در كمپین «امسال هم كتاب عیدی دهیم» حمایت خود را از این طرح اعلام كرده‌اند و از مردم خواسته‌اند با حضور در كتاب‌فروشی‌ها از طرح عیدانه كتاب استفاده كنند و كتاب بخرند و به هم كتاب عیدی دهند.
 
جمشید مشایخی-پیشكسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، در پیامی از مردم ایران خواست امسال عید به هم كتاب عیدی دهند؛ او گفته: با كتاب خواندن به عقیده و آرزوهای خودمان دست پیدا می‌كنیم. مردم به‌جای اینكه سكه یا اجناس دیگری بخرند، كتاب عیدی دهند چرا كه كتاب، عیدی ارزشمندی است.
 
سالار عقیلی-خواننده نیز در پیامی از همه مردم ایران خواست: عید سال 1396 با استفاده از طرح عیدانه كتاب  به هم كتاب عیدی دهند.
 
محمدمهدی فرقانی-رئیس دانشكده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی ضمن دعوت خانواده‌ها به خرید كتاب، گفت: خانواده‌ها عیدی امسال را با سال‌های گذشته متفاوت در نظر بگیرند تا این اتفاق به تدریج در جامعه به یك فرهنگ تبدیل شود و عید 1396 را با عیدانه فرهنگی آغاز كنیم.
 
عباس اسدی-عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با پیوستن به كمپین «امسال هم كتاب عیدی دهیم» از همه دانشجویان رشته روزنامه‌نگاری و علوم ارتباطات خواست از طرح عیدانه كتاب استفاده كنند و گفت: دانشجویان روزنامه‌نگاری می توانند كتاب‌های مورد نیاز خودشان را با استفاده از این تخفیف خریداری كنند چرا كه اساس و بنیان رشته روزنامه‌نگاری، مطالعه است.
 
محمدعلی بهمنی-شاعر نیز در پیامی با تاكید بر اینكه هیچ عیدانه‌ای بهتر و ماندگارتر از كتاب نیست، عنوان كرد: امسال به هم كتاب عیدی دهیم چرا كه در حافظه ما خواهد ماند.
 
سید جواد هاشمی نیز با پیوستن به این كمپین گفت: كتاب می‌تواند روح و ذهن انسان را سرشار از شادی كند و برای انسان ماندگار شود. به جای پول دادن یا هر هدیه دیگری كتاب عیدی بدهیم تا روح اطرافیانمان را پالایش كنیم.
 
این كمپین با هشتگ #امسال_هم_كتاب_عیدی_دهیم در فضای مجازی ایجاد شد تا از این طرح حمایت شود.
 
در طرح «عیدانه كتاب» مردم می‌توانند با ارائه كارت ملی در بازه زمانی ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین با حضور در كتاب‌فروشی‌هایی كه در این طرح مشاركت كرده‌اند، تا سقف صد هزار تومان كتاب خریداری كنند و از 20 تا 25 درصد تخفیف بهره‌مند شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246248