کتاب‌های نوروزی آستان قدس برای زائران غیر ایرانی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
 
 
اداره ارتباطات اسلامی در مدیریت زائرین غیرایرانی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، در ایام نوروز 96 سه عنوان کتاب منتشر می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از اداره ارتباطات اسلامی در مدیریت زائران غیرایرانی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، هر ساله پس از ایراد سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا(ع) به مناسبت نوروز، ترجمه این بیانات از سایت مقام معظم رهبری استخراج و در قالب یک کتابچه به سه زبان منتشر می‌شود. در سال 96 نیز این کتابچه با عنوان «بهار در بهار» به زبان‌های عربی، انگليسی و اردو و هر کدام با شمارگان یک‌هزار منتشر شده و در رواق‌های دارالرحمه(ویژه زائران عرب زبان)، غدیر(ویژه زائران انگليسی زبان) و کوثر(ویژه زائران اردو زبان)، توزیع خواهد شد.
 
همچنین به مناسبت ولادت امام محمد باقر(ع) در نهم فروردین‌ماه و شهادت امام علی‌النقی(ع) در یازدهم فروردین‌ماه، کتاب‌های «زندگی سیاسی، مبارزاتی امام محمدباقر(علیه السلام)» و «زندگی سیاسی، مبارزاتی امام علی النقی(ع)» که هر دو برگرفته از کتاب «انسان 250 ساله» از بيانات مقام معظم رهبری، درباره زندگی سياسی مبارزاتی ائمه معصومين(ع) است، ترجمه و به زبان‌های عربی (10 هزار جلد)، اردو (10 هزار جلد)، ترکی‌آذری‌ (پنج‌ هزار جلد) و انگلیسی‌ (سه هزار جلد) منتشر می‌شوند.
 
پخش برنامه سخنرانی مقام معظم رهبری هم‌زمان با روز اول سال 1396 در حرم مطهر رضوی، به‌صورت ترجمه هم‌زمان به زبان‌های انگليسی، عربی و اردو از طريق اتاق‌های گفت‌وگوی رضوی و كانال‌های يوتيوب برای مخاطبان در سراسر جهان، دیگر برنامه فرهنگی اداره ارتباطات اسلامی در مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس، خواهد بود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246234