نشست فرشته ساری با زبان‌آموزان فارسی برگزار شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶
 
 
فرشته ساری در نشستی با زبان‌آموزان فارسی موسسه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به گفت‌وگو نشست.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فرشته ساری، داستان نویس و شاعر، در نشستی با حضور زبان‌آموزان فارسی موسسه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی شرکت کرد و با آنان درباره شیوه و درونمایه آثار داستانی خود به گفت‌وگو پرداخت. در این نشست، که بیش از پنجاه زبان‌آموز و تعدادی ازمدرسان موسسه دهخدا هم حضور داشتند، داستان کوتاه «زمان گمشده» از مجموعه «چهره نگاری دنیا» این نویسنده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
 
دانشجویان و مدرسان حاضر در جلسه که قبلا این داستان را خوانده بودند و از زوایای مختلف، نکته‌هایی را درباره این داستان طرح کردند. موضوع «زمان»؛ نوع فضاسازی، شخصیت محوری  و منبع الهام داستان از جمله نکاتی بود که مورد بحث قرار گرفت. دانشجویانی که بیشتردر بحث‌ها شرکت کردند، از کشورهای ترکیه، لبنان، سوریه، انگلستان، ایتالیا و فرانسه  بودند.
 
 
لازم به ذکر است که تاکنون  از خانم ساری ،علاوه بر 7 مجموعه شعر،  6 رمان به فارسی و یک رمان به زبان ایتالیایی منتشر شده است. همچنین تعدادی از داستان‌های کوتاه  از دو مجموعه داستان او به چند زبان اروپایی و آسیایی برگردانده شده است.همچنین این نویسنده، چهار داستان کودک و نوجوان، و یک مجموعه شعر بوریس پاسترناک(زندگی خواهر من است) را از زبان روسی به فارسی ترجمه کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246023