تشریح جزئیات تصمیم گیری‌های اجرایی نمایشگاه کتاب تهران

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹
 
 
مدیر کمیته اجرایی و رفاهی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از برگزاری جلسه مسئولان اجرایی نمایشگاه با سازمان‌ها و نهادهای شهری به‌منظور ارتقای زیرساخت‌های نمایشگاه خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده با مسئولان شهر آفتاب در نمایشگاه سال آینده شاهد افزایش فضای نمایشگاه خواهیم بود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حسین صفری با اشاره به برگزاری جلسه با سازمان‌ها، نهادهای شهری، مسئولان شهر آفتاب و معاونت‌های شهرداری اظهار کرد: در جلساتی که با این نهادها انجام شد، تمامی دستگاه‌ها و نهادها متفق‌القول اعلام ‌کردند که مصمم‌تر از گذشته در برگزاری نمایشگاه مشارکت خواهند داشت. 
 
وی افزود: پس از برگزاری جلسه‌ای که با مسئولان شهر آفتاب برگزار شد موضوعات متنوعی از جمله مسیرهای دسترسی به نمایشگاه، تسهیل ترافیک، انجام امور زیرساختی نمایشگاه و افزایش سالن‌های زیر بار نمایشگاه (تأسیس سالن‌های جدید در شهر آفتاب) به منظور افزایش فضای ناشران در نمایشگاه بررسی شد.
 
مدیر کمیته اجرایی و رفاهی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بهبود سیستم‌های سرمایشی در نمایشگاه خبر داد و گفت: در گزارش‌های نظرسنجی سال گذشته، بازدیدکنندگان انتقاداتی از سرمایش سالن‌ها داشتند. این موضوع بار دیگر ارزیابی شد و مسئولان شهر آفتاب قول مساعد دادند تا کیفیت سیستم سرمایش را ارتقا دهند.
 
صفری درباره جزئیات جلسات مقدماتی با نهادهای شهری نیز گفت: در جلسه مقدماتی درباره زیرساخت‌های نمایشگاه اعم از برق، دیتا، کارت‌خوان‌ها و... بحث و تبادل‌نظر شد. همچنین موضوعاتی از قبیل ایمنی، حضور نیروهای امدادی اعم از هلال احمر، اورژانس و افزایش مسیرهای دسترسی به نمایشگاه بررسی شدند.
 
وی افزود: در این جلسه مقرر شد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طرح اولیه‌ای را درباره افزیش مسیرهای دسترسی به نمایشگاه اعلام کند و بر اساس آن هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور و راهداری انجام شود.
 
مدیر کمیته اجرایی و رفاهی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از توجه ویژه به ناوگان حمل و نقل عمومی در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: با توجه به اتصال ایستگاه شهر آفتاب به فرودگاه امام خمینی (ره)، مقرر شد رفت و آمدهای مترو با فاصله زمانی کمتری انجام شود و مسافران به مانند سال گذشته مجبور به تعویض قطار نباشند. همچنین شرکت اتوبسرانی تهران نیز قرار است از مبادی و میادین مهم شهر اتوبوس‌هایی به سمت شهر آفتاب در نظر بگیرد تا از این طریق از بار ترافیکی کاسته شود.
 
سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت‌ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245855