برگزاری آئین خوانش و امضای کتاب «وقتی مهتاب گم شد»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
 
 
آئین خوانش و امضای کتاب «وقتی مهتاب گم شد» و تکریم راوی کتاب از سوی انتشارات آستان قدس رضوی‌ برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) آئین خوانش و امضای کتاب «وقتی مهتاب گم شد» همراه با تکریم و بزرگداشت علی خوش‌لفظ راوی کتاب، سه‌شنبه(10 اسفند‌ماه) در مشهد برگزار می‌شود.
     
به گفته حسین سعیدی،‌ مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر)،‌ این آئین همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه‌الزهرا(س) پیش‌بینی و تکریم و بزرگداشت راوی کتاب و رزمنده سال‌های دفاع‌مقدس از مهم‌ترین اهداف برگزاری این مراسم است.   

همزمان با ششمین دوره پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «وقتی مهتاب گم شد» در حسینیه‌ امام‌خمینی(ره) شهر همدان رونمایی شد.  
این کتاب همچنین چندی پیش از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقریظ شد.
 
متن تقریظ رهبر انقلاب بر این کتاب که روایتی عاطفی از خاطرات جانباز سرافراز آقای علی خوش‌لفظ، هم‌‌رزم حاج احمد متوسلیان به قلم آقای حمید حسام است بدین شرح است:

 بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
بچه‌های همدان؛ بچه‌های صفا و عشق و اخلاص؛ مردان بزرگ و بی‌ادعا؛ یاران حسین (علیه‌السلام)؛ یاوران دین خدا .. و آنگاه مادران؛ مردآفرینان شجاع و صبور .. و آنگاه فضای معنویت و معرفت؛ دل‌های روشن، همت‌ها و عزم‌های راسخ؛ بصیرت‌ها و دیدهای ماورائی .. این‌ها و بسی جویبارهای شیرین و خوشگوار دیگر از سرچشمه‌ این روایت صادقانه و نگارش استادانه، کام دل مشتاق را غرق لذت می‌کند و آتش شوق را در آن سرکش‌تر می‌سازد. راوی، خود یک شهید زنده است. تنِ به‌شدت آزرده‌ او نتوانسته از سرزندگی و بیداری دل او بکاهد، و الحمدلله رب العالمین. نویسنده نیز خود از خیل همین دلدادگان و تجربه‌دیدگان است. بر او و بر همه‌ آنان گوارا باد فیض رضای الهی؛ ان‌شاء‌الله.  درباره‌ نگارش این کتاب، آنچه نوشتم کم است؛ لطف این نگارش بیش از این‌ها است. مقدمه‌ی کتاب یک غزل به تمام معنی است.» 
۹۵/۱۰/۱۸

این آئین سه‌شنبه(10 اسفند‌ماه) ساعت 18 در محل فروشگاه مرکزی کتاب‌(به‌نشر) واقع در مشهد، خیابان امام‌خمینی(ره)، روبه‌روی باغ ملی برگزار و بخش‌هایی از این اثر از سوی نویسنده و روایتگر اثر در جمع حاضران قرائت می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245630