حجت‌الاسلام محمدی، رئیس سازمان اوقاف مطرح کرد:

ضرورت جذب مشارکت دستگاه‌ها برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
 
 
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف در نخستین نشست ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، خواستار ارتقای کمی و کیفی این دوره از مسابقات با همکاری تمامی کمیته‌ها ودستگاه‌های اجرایی و جذب مشارکت دستگاه‌ها ی مختلف شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در نخستین نشست هماهنگی ستاد برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با تبیین برخی رویکردها و شاخص‌ها در این دوره از مسابقات گفت: این مسابقات در عصر جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، لذا باید فضای مسابقات و حتی در محتوای تلاوت قاریان و حافظان به مفاهیم و فرهنگ انقلاب اسلامی پرداخته شود.
 
 رئیس ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی با بیان این‌که در زمینه تبلیغات مسابقات باید سیاستگذاری و تغییرات ایجاد شود، اظهار کرد: با عنایت به در پیش بودن انتخابات، منویات امام راحل و مقام معظم رهبری در این زمینه در فضای تبلیغی  مسابقات مورد توجه قرار گیرد.
 
وی هماهنگی بین کمیته‌ها و اعضای ستاد مسابقات را ضروری دانست و افزود: اگر مشکلی هم هست با همدلی و حمایت و پشتیبانی کمیته‌ها از یکدیگر و تعامل برطرف شود.
 
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف با  بیان این‌که انتظار این است که استقبال عمومی مردم از مسابقات بهتر از سال‌های قبل باشد، گفت: حضور مردم و جامعه قرآنی در مسابقات، زمینه‌ساز برگزاری باشکوه‌تر این دوره از مسابقات  خواهد شد.
حجت‌الاسلام محمدی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات موثر را یکی از نیازهای این دوره از مسابقات برشمرد و افزود: فضای کشور در ایام برگزاری مسابقات  بین المللی قرآن باید قرآنی شود.
 
استفاده از ظرفیت فکری نخبگان حوزوی و دانشگاهی

رئیس سازمان اوقاف، تجلیل از مقام ومنزلت شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم را یکی از برنامه‌های ارزشمند سال گذشته دانست و تاکید کرد: این برنامه امسال نیز با اهداف و برنامه مشخص به نحو شایسته‌ای برگزار شود.
 
وی همچنین با تاکید بر آسیب‌شناسی نواقص و کاستی‌های مسابقات، خواستار بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌ها، نهادها، موسسات و دستگاه‌های دیگر در فرآیند برگزاری این دوره از مسابقات بین المللی قرآن شد.
 
حجت‌الاسلام محمدی بهره‌مندی با اشاره به استفاده از ظرفیت فکری نخبگان حوزوی و دانشگاهی، ادامه داد: تعامل و بهره‌گیری از نظرات چهره‌های فرهنگی، علمی و دانشگاهی و صاحبنظران علوم دینی در این دوره از مسابقات با جدیت دنبال شود.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، صرفه‌جویی در هزینه‌های مسابقات را مورد تاکید قرار داد و خواستار جذب مشارکت در هزینه ها و بهره‌گیری از ظرفیت  متولیان موقوفات شد.
 
معرفی گروه‌های تکفیری با استناد به آیات قرآن

وی درباره  ضرورت‌های تبلیغی این دوره از مسابقات نیز گفت: معرفی گروه‌های تکفیری و جنایات این عوامل وابسته، با استناد به آیات قرآن و در قالبی  زیبا و جذاب باید به شکل ویژه صورت گیرد.
 
حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: استناد به آیات قرآن و ترجمه  به زبان عربی و انگلیسی در سالن اصلی مصلی و نمایش جملات کلیدی امام  خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در فضاهای تبلیغی مسابقات باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244163