​راه‌اندازی «باشگاه‌ کتابخوانان کودک و نوجوان» در نیشابور

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱
 
 
باشگاه‌ «کتابخوانان کودک و نوجوان» در شهرستان نیشابور، پایتخت کتاب ایران، 15 و 16 شهریور 95 شروع به‌کار می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مسئول دبیرخانه پایتخت کتاب ایران مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی جشنواره باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  15 و 16 شهریور 95 در نیشابور شروع به‌کار می‌کند و سپس در ۱۰ شهر دیگر ادامه می‌یابد.

نرجس مقدم پاشا افزود: این کارگاه‌های دو روزه با حضور اساتید برجسته کشور تشکیل شده و شرط برگزاری کارگاه حضور حداقل ١٥ نفر در هر کارگاه است که 30 گروه در شهرستان نیشابور تشکیل شده است.

وی گفت: آموزش‌وپرورش، مربیان کانون پرورش فکری، مروجان کتابخوانی، فعالان کانون‌های فرهنگی مساجد، بهزیستی و همه کسانی که می‌توانند ١٥ کودک یا نوجوان را دور هم جمع کرده و یک گروه کتابخوانی تشکیل بدهند در این دوره حضور یافته‌اند.

مسئول دبیرخانه پایتخت کتاب ایران بیان کرد: این دوره رایگان بوده و برای شرکت‌کنندگان گواهی آموزشی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور صادر می‌شود.

مقدم پاشا ادامه داد: تشکیل باشگاه‌های کوچک کتابخوانی بین دانش‌آموزان، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، تقویت فرهنگ گفت‌و‌گو، تقویت استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان از اهداف این باشگاه است.

کارشناس آموزش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام یک کار گروهی، آشنایی دانش‌آموزان با کتابفروشی‌ها، پیشرفت تحصیلی، کمک به تأسیس و تقویت کتابخانه‌های کوچک کلاسی، کانونی، آپارتمانی، محله‌ای و مسجدی در راستای اهداف باشگاه‌ کتابخوانی کودک و نوجوان است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 240063