انتشار نسخه دیجیتال «شیوه‌نامه ایران» از سوی ایرانداک

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
 
 
نسخه دیجیتال «شيوه‌نامه ايران (راهنمای استناد به منابع اطلاعات فارسی و انگليسی)» بر پایه شیوه‌نامه «شیکاگو» با پیشینه‌ای بیش از یکصد سال در ایرانداک در دسترس قرار گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از «روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران»، «شیوه‌نامه ایران (راهنمای استناد به منابع اطلاعات فارسی و انگليسی)» بر پایه شیوه‌نامه «شیکاگو» در دونسخه کاربرپسند و دیجیتال از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات منتشر شده است.

با توجه به ضرورت انتشار شيوه‌نامه‌ای فراگیر بر پايه روش‌های پذيرفته شده كه راهنمای استناد به منابع اطلاعات فارسی و انگليسی براي پديدآورندان فارسی‌زبان، ایرانداک نسخه دیجیتال شیوه‌نامه ایران را برای بهره‌مندی جامعه علمی کشور راه‌اندازی کرده است. شیوه‌نامه ایران روش استنادی نويسنده ـ تاريخ و الگوهای پايه آن را می‌شناساند که روشی فراگیر و آسان است.
علاوه براین، چگونگی استناد به منابع گوناگون چاپی و الكترونيكی و نمونه‌های آن‌را نشان می‌دهد.

ارائه خلاصه‌ای از شيوه‌نامه برای ناشران و نشريه‌های علمی و راهنمايی پديدآوران همچنین نسخه کاربرپسند این شیوه‌نامه با گزینه‌هایی مانند جست‌وجو و پیوندهای درون‌متنی از امکانات این نسخه دیجیتال است. کاربران برای دسترسی به این نسخه می‌توانند به نشانی  IMOS.IRANDOC.AC.IR  مراجعه کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 239508