رئیس نمایشکاه کتاب تهران خبر داد

اجرای شیوه‌نامه حمایت از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب تهران

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
 
 
رئیس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران از تدوین و اجرای طرح انتخاب و خرید کتاب در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدعباس صالحی، رئیس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تدوین طرح انتخاب و خرید کتاب از ناشران حاضر در نمایشگاه کتاب تهران با توجه به مصوبه شورای سیاست‌گذاری خبر داد و اظهار کرد: در نهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران مصوب شد تا هزینه‌های صرفه‌جویی شده در برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای جذب مخاطب و حمایت از ناشران برای حضور در نمایشگاه هزینه شود.
 
وی افزود: بر اساس این مصوبه، کارگروه تخصصی انتخاب و خرید کتاب به‌منظور حمایت از ناشران خصوصی حاضر در نمایشگاه تشکیل شد تا بر اساس میزان متراژ غرفه‌های ناشران سهمیه‌ای برای میزان خرید کتاب از ناشران تعیین شود تا از این طریق ما به ازای هزینه غرفه‌های ناشران با خرید کتاب از آنها جبران شود.
 
صالحی درباره راهکار توافق شده برای اجرای این طرح گفت: بر اساس مشورت‌هایی که در شورای انتخاب و خرید کتاب، جدولی بر اساس متراژ غرفه‌ها و میزان خرید کتاب از آن ناشران تدوین شد که بر اساس این جدول از غرفه‌های کوچک‌تر درصد بیشتری خرید صورت می‌گیرد.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم امام خمینی (ره) قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 236092