دومین پایتخت کتاب ایران دوشنبه معرفی می‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۹
 
 
آیین «معرفی دومین پایتخت کتاب ایران» و اختتامیه دومین «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در تالار وحدت با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیین اختتامیه دومین «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» و «معرفی دومین پایتخت کتاب ایران» با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخصیت‌های علمی و فرهنگی، دوشنبه هفدهم اسفند ساعت 14 در تاﻻر وحدت برگزار می‌شود.

در این آیین علاوه بر انتخاب یک شهر به‌عنوان دومین «پایتخت کتاب ایران» 10 روستا نیز به‌عنوان «روستا‌های دوستدار کتاب» معرفی می‌شوند.
 
سال گذشته در نخستین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران اهواز به دلیل «ارائه برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌جویانه، موثر و منسجم و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، تشکل‌های مردمی، صنایع و مراکز ورزشی و فرهنگی» عنوان نخستین پایتخت کتاب ایران را به خود اختصاص داد.
 
 شهر یزد نیز به دلیل «استفاده از ظرفیت‌های بومی و رویکرد مشارکت‌جویانه در تدوین برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران»، شهر بوشهر به دلیل «ارائه برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌جویانه و مردمی، استفاده از ظرفیت‌های بومی در تدوین برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران»، شهر گنبد کاووس به دلیل «ارائه برنامه‌های نوآورانه، کم‌هزینه و مردمی و استفاده از ظرفیت‌های محلی در تدوین برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران» و شهر نیشابور به دلیل «برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌جویانه، منسجم و استفاده از ظرفیت‌های صنعتی، فرهنگی و هنری در تدوین برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران»، لوح تقدیر وزیران کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو را به‌عنوان شهرهای تقدیری طرح پایتخت کتاب ایران دریافت کردند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234007