نخستین جایزه مهدی آذریزدی برگزیدگان خود را شناخت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
هیات داوران نخستین جایزه ادبی- هنری مهدی آذریزدی اسامی برگزیدگان این رقابت را اعلام و از آنها قدردانی کردند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نخستین جایزه ادبی- هنری مهدی آذریزدی که از سوی موسسه فرهنگی هنری ریحانه الرسول (یزد) با نمایندگی میرزامحمدکاظم عینی به عنوان ریاست اجرایی جایزه و حمایت علمی شورای کتاب کودک شب گذشه (6 دی ماه) در مراسمی با حضور هادی خامنه‌ای، کامران فانی، مهدی محقق، نوش‌آفرین انصاری در هتل البرز برگزار شد.
 
از بین این آثار 11 اثر به مرحله پایانی راه یافته بودند که از آنها 6 اثر به عنوان برگزیده نهایی انتخاب و معرفی شدند. در این میان مرجان فولادوند و پژمان رحیمی‌زاده، نویسنده و تصویرگر کتاب‌های «آرش» (حکایت تیر انداختن مرد قصه‌گو)» و «رستم و افراسیاب» پلاک جایزه آذریزدی‌، لوح افتخار و جایزه 20 میلیون ریالی را از آن خود کردند.
 
آتوساصالحی با کتاب «سیاوش» و آرمان آرین با کتاب «اشوز دَنگِهِه» نیز به‌عنوان دو نویسنده برتر آثار بازنویسی و بازآفرینی‌شده شناخته شدند و به آنها لوح تقدیر جایزه آذریزدی‌ همراه با 20 میلیون ریال جایزه نقدی تعلق گرفت.
 
هیات داوران این دور از جشنواره، دو کتاب «نیم من بوق ابن پشم پانزده» با تصاویری از علیرضا گلدوزیان و «زال و سیمرغ» با تصاویری از مانلی منوچهری، را در بخش تصویرگری به‌عنوان آثار برتر تقدیری بازنویسی و بازآفرینی معرفی کردند و به تصویرگران آنها لوح تقدیر جایزه آذریزدی همراه با 20 میلیون ریال اهدا شد.
 
در این مراسم به چهار موسسه انتشارتی افق با انتشار کتاب «آرش» (حکایت تیرانداختن مرد قصه‌گو)، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار سه کتاب برتر این جایزه که شامل «رستم و اسفندیار»، «سیاوش» و «زال و سیمرغ»، موج برای انتشار کتاب «اشوزدنگهه» و کتاب نیستان به‌خاطر انتشار کتاب «نیم من بوق ابن پشم پانزده» لوح تقدیرهایی اهدا شد.
 
سحر ترهنده، سمیرا صیاد و مسعود ناصری اعضای هیات داوران این جشنواره و فروغ‌الزمان جمالی دبیر علمی این جشنواره بودند. همچنین در این مراسم از فریده فرجام نویسنده کتاب «مهمان‌های ناخوانده» که نخستین کتاب منتشر شده از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود به عنوان نویسنده پیشکسوت کودک و نوجوان قدردانی شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231541