«پیشنهادهایی برای ترویج کتاب‌خوانی در شهر» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۶
 
 
کتاب «پیشنهادهایی برای ترویج کتاب‌خوانی در شهر» منتشر شد. این اثر ایده‌های ابتکاری و برگزیده جشنواره «پایتخت کتاب ایران» را دربردارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتابخوانی، کتاب «پیشنهادهایی برای ترویج کتاب‌خوانی در شهر» با حمایت  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسط نشر شرکت تعاونی کارآفرینان فرهنگ و هنر منتشر  شده است. این اثر دربرگیرنده ایده‌های ابتکاری و برگزیده جشنواره «پایتخت کتاب ایران» برای ترویج کتابخوانی است.
 
تدوین این کتاب از سوی دبیرخانه جشنواره «انتخاب پایتخت کتاب ایران» زیر نظر مرضیه مرآت‌نیا و با همکاری حمیده جمالی، مهدی حشمتی، منیژه وثوق، مهناز مینایی و مهتاب یعقوبی انجام گرفته است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «دستنامه پیش‌رو در واقع یکی از مهم‌ترین کارکرد و اهداف طرح پایتخت کتاب ایران را نشانه رفته است: گردآوری ایده‌های ناب و کاربردی در حوزه ترویج کتاب و کتابخوانی و قرار گرفتن آن در دسترس علاقه‌مندان این حوزه. هر شخص و نهادی که مایل باشد می‌تواند با این طرح‌ها و نکات کلیدی هر کدام و با در نظر گرفتن ویژگی‌های بومی و مخاطبانش از این ایده‌ها استفاده کند و به آنها اعتلا بخشد. در تدوین این مجموعه همه طرح‌های رسیده به دبیرخانه پایتخت کتاب ایران بررسی شده است؛ آنها که اجرا شده‌اند، و آنها که هنوز عملیاتی نشده‌اند اما قابل اجرا هستند و امکان تغییر بر اساس ویژگی‌های بومی هر منطقه را دارند یا می‌توان در سطح ملی به آن اندیشید.»
 
همچنین در بخش دیگری از مقدمه این اثر آمده است: «از دیگر اهداف انتشار این مجموعه آن است که پس از انتشار پیشنهادها و طرح‌های مطرح شده، ایده‌های تکراری و معمول را کنار بگذاریم و با کمک این طرح‌ها و در نظر گرفتن نیازهای هر منطقه و ویژگی‌های آن به ایده‌های ناب تر برای شهرهایمان برسیم. شاید با دیدن هم‌گرایی بعضی از ایده‌ها بتوانیم به طرح‌های منطقه‌ای و مشارکتی نزدیک و خشت به خشت به ایران دوستدار کتاب نزدیک شویم.»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 230298