رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر تهران

نيازمند مديريت واحد كتابخانه‌ها هستيم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۰۵
 
 
اولين گام براي دستيابي به شبكه يكپارچه و كارآمد كتابخانه‌اي در تهران فراهم‌سازي شبكه واحد ميان كتابخانه‌اي و مديريت واحد كتابخانه‌هاست._
احمد مسجد جامعي
 
احمد مسجد جامعي
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، احمد مسجد جامعي، رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر تهران با اعلام اين مطلب گفت: بايد طرحي را در شوراي شهر مطرح كنيم كه از نظام واحد كتابداري و اطلاع‌رساني شهر پشتيباني كند.

مسجد جامعي لازمه طرح چنين برنامه‌‌اي در شوراي شهر را يكپارچه شدن كتابخانه‌هاي شهرداري دانست و افزود: بر اساس اين طرح كتابخانه‌هاي كانون پرورش فكري، مدارس، مساجد، كتابخانه‌هاي عمومي، شهرداري و فرهنگسراها همگي يكدست و به هم لينك مي‌شوند.

وي بر ضرورت اختصاص اعتبارات ويژه‌اي براي انجام اين كار تأكيد كرد و افزود: اين كار همچنين نيازمند طرحي ويژه و تعامل نهادهاي مربوط است.

وي در ادامه شرايط كتابخواني در جامعه را مطلوب ندانست و
گفت: در حال حاضر قيمت كتاب بسيار بالاست و بسياري از خانواده‌ها امكان تهيه و خواندن كتاب را ندارند و اين وظيفه شهرداريست كه فضايي مناسب را براي مطالعه جوانان ايجاد كند.

رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر تهران خاطرنشان كرد: علاوه بر فضاي فيزيكي، شهرداري بايد سهولت دسترسي به منابع عمومي را فراهم كند كه اين امر نيازمند همكاري نهادهاست و حتي دولت به تنهايي از عهده اين كار بر نمي‌آيد و طرح آن بايد توسط شوراها و شوراياري‌ها و مديريت مردمي به سرانجام برسد. 

مسجدجامعي در ادامه نخستين عامل رونق كتابخانه‌ها را كتابدار دانست و گفت: بر خلاف تصور همه، كتاب محور اصلي يك كتابخانه نيست و كتابدار به عنوان يك عنصر انساني روح كتابخانه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 22941