«حسين قناعت»: در بازار نشر به روزم

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ تير ۱۳۸۷ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
«حسين قناعت» كارگردان سينما با بيان اينكه تلاش كردم در جريان تازه هاي نشر قرار گيرم، گفت: در حوزه دفاع مقدس آثار «احمد دهقان» و «حبيب احمدزاده» و در حوزه كودك و نوجوان كتاب هاي «داوود اميريان» را چندين بار مطالعه كرده ام.
«حسين قناعت»: در بازار نشر به روزم
 

«حسين قناعت» نويسنده و كارگردان سينما و تلويزيون در گفت و گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) در توضيح اين مطلب اظهار داشت: كتاب در زندگي من جايگاه ويژه اي دارد و هميشه سعي كردم اين مهم را در فيلم ها و سريال هايي كه مي سازم، لحاظ كنم.

اين فيلمساز با اشاره به اينكه هميشه سعي كردم در جريان تازه هاي نشر قرار گيرم، تصريح كرد: در حوزه ادبيات دفاع مقدس آثار منتشر شده از «احمد دهقان» و «حبيب احمدزاده» و در حوزه كودك و نوجوان تمام آثار «داوود اميريان» را مطالعه كردم.

وي خاطرنشان كرد: به نظر من «حبيب احمدزاده» در حوزه ادبيات دفاع مقدس قلم خوبي دارد، به طوري كه تمام آثار اين نويسنده از جمله مجموعه داستان «شهرجنگي» و علاوه بر آن داستان كوتاه «من قاتل پسرتان هستم» نوشته «احمد دهقان» را بارها مطالعه كردم.

قناعت با اشاره به توجه بيشتر سينما و تلويزيون به ادبيات، گفت: با توجه به اينكه حرفه من فيلمسازي است اما اجازه ندادم تا اين موضوع باعث فاصله من از ادبيات شود. به همين منظور سال 1380 كتابي را تحت عنوان ‌«دلواره» چاپ و منتشر كردم كه اين مجموعه داستان همان سال در قالب يك فيلم به تصوير كشيده شد.

اين كارگردان تلويزيون در بخش ديگري از صحبت هاي خود به نگارش فيلمنامه مجموعه تلويزيوني «داستان بهنام» اشاره كرد و افزود: اين فيلمنامه بر اساس كتابي به همين نام، نوشته «داوود اميريان»، در مركز سيما فيلم به مرحله نگارش رسيد.

وي تصريح كرد: اقتباس و نگارش فيلمنامه اين سريال به طور مشترك توسط «داوود اميريان»، نويسنده كتاب و من در حال انجام است.

«داستان بهنام» روايت رزمنده جواني به نام بهنام محمدي است كه از بدو شروع جنگ به مدافعان خرمشهر مي پيوندد و روز عيد قربان يعني يك هفته قبل از سقوط خرمشهر در سال 59 به شهادت مي رسد.

كتاب «داستان بهنام» در 148 صفحه و توسط انتشارات شاهد به چاپ رسيده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 22893