منصور ملکی به دیدار حق شتافت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹
 
 
منصور ملکی، روزنامه‌نگار و شاعر مجموعه «دو کبوتر کنار پنجره ما» درگذشت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) منصور (حسن) ملکی،روزنامه‌نگار و منتقد و مدیر پیشین روابط عمومی موزه هنرهای معاصر، درگذشت.

توکا ملکی، فرزند این هنرمند فقید اعلام کرد که مرحوم ملکی بعد از یک دوره طولانی بیماری، امروز، 29 شهریور ماه در بیمارستان قلب تهران درگذشت.
 
منصور ملکی، متولد 1321 و دبیر ادبیات در مدارس تهران بود. او در روزنامه‌هایی چون ابرار و آریا به عنوان دبیر گروه فرهنگی فعالیت داشت و نقدهایی را در حوزه فیلم، ادبیات وهنرهای تجسمی‌، نوشته و منتشر می‌کرد.

 پری ملکی، همسر وی از فعالان موسیقی سنتی ایران است که به تشویق همسرش و پس از ازدواج مدارج موسیقی را طی کرد. گروه خنیا، گروه موسیقی پری ملکی است که بامداد فرزند وی نیز در آن می‌نوازد. توکا ملکی، فرزند دیگر این زوج هنرمند، تحصیل‌کرده و پژوهشگر هنر ایران است.

مجموعه شعر «دو کبوتر کنار پنجره ما» در سال 1383 و «تا با توام همیشه باتوام» عنوان گزیده‌ای از نثرهای شاعرانه کهن فارسی در سال 1392 از جمله آثار مکتوب منصور ملکی است.
 
پیکر منصور ملکی بر اساس اعلام اولیه، 31 شهریور ماه از روبه‌روی تالار وحدت تشییع و در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 227473