داوود اميريان با «داستان بهنام» به تلويزيون آمد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۳۵
 
 
فيلمنامه مجموعه تلويزيوني «داستان بهنام» بر اساس كتابي به همين نام، نوشته «داوود اميريان»، در مركز سيما فيلم به مرحله نگارش رسيد. اين كتاب در 148 صفحه توسط انتشارات شاهد به چاپ رسيد.\
روي جلد كتاب
 
روي جلد كتاب

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از سايت سيما فيلم، شوراي كودك و نوجوان مركز سيما فيلم چندي پيش حق اقتباس كتاب «داستان بهنام» را براي تهيه يك سريال خريداري كرد. 

اقتباس و نگارش فيلمنامه اين سريال به طور مشترك توسط «داوود اميريان»، نويسنده كتاب و «حسين قناعت»، كارگردان اين مجموعه در حال انجام است.
 
قناعت كه قرار است «داستان بهنام» را كارگرداني كند، با اشاره به مرحله اقتباس اين سريال اعلام كرد: قصه اصلي را نوشته و طوري طراحي كرديم كه مخاطبان اين اثر پيام را در يك فضاي فانتزي دريافت كنند.
 
اين فيلمساز درباره اقتباس از اين كتاب گفت: كار كودك را دوست دارم و متقابلاً به كار سينماي جنگ هم علاقه مندم. اين نگاه در كارهاي آقاي اميريان نيز وجود دارد. وي تنها كسي است كه به خوبي اين نوع داستان را مي شناسد و كودكان در كارش نمود دارند.
 
وي در خصوص كار مشترك اقتباس از اين كتاب، اظهار داشت: آقاي اميريان نگاه سينمايي خوبي دارد و ما در شيوه اقتباس هم خيلي آزادانه با متن برخورد كرده‌ايم. ايده‌اي كه الان به آن رسيده ايم، ظرفي است كه قصه در آن، جا گرفته است.
 
«داستان بهنام» روايت رزمنده جواني به نام بهنام محمدي است كه از بدو شروع جنگ به مدافعان خرمشهر مي پيوندد و روز عيد قربان يعني يك هفته قبل از سقوط خرمشهر در سال 59 به شهادت مي رسد.
 
كتاب «داستان بهنام» در 148 صفحه و توسط انتشارات شاهد به چاپ رسيده است.

فيلمنامه اقتباسي از «داستان بهنام» توسط «داوود اميريان» و «حسين قناعت» در مركز سيما فيلم در مرحله نگارش است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 22597