بررسی شخصیت، سیره و اندیشه‌های مقام معظم رهبری در «حضرت ماه»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۸
 
 
کتاب «حضرت ماه» تألیف «عظیم الیاسی» با موضوع مروری بر شخصیت، سیره و اندیشه‌های ناب رهبر معظم انقلاب از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دفتر نشر معارف، کتاب «حضرت ماه» که جامع‌ترین و جدیدترین کتاب درباره معرفی اندیشه‌های مقام معظم رهبری محسوب می‌شود، در چهار بخش «شخصیت امام خامنه‌ای»، «اصول سیره‌ای امام خامنه‌ای»، «امام خامنه‌ای در بیان دیگران» و «اندیشه‌های امام خامنه‌ای» تألیف شده است. آیت‌الله سید حسن عاملی، نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل نیز بر این کتاب مقدمه‌ای نوشته است.

عظیم الیاسی، نویسنده کتاب درباره آن می‌گوید: کتاب «حضرت ماه» با موضوع مروری بر شخصیت، سیره و اندیشه‌های ناب حضرت امام خامنه‌ای تألیف شده که از سال 85 با تحقیق و پژوهش گسترده آغاز شده و طی 9 سال با عنایت پروردگار متعال و خصوصاً حضرت ثامن‌الحجج (ع) به پایان رسید.

وی با بیان این که در بخش اول این کتاب به زندگینامه امام خامنه‌ای از تولد تاکنون مطالبی به صورت جامع و مجمل عنوان شده است، گفت: در بخش دوم این کتاب به تبیین دیدگاه ایشان نسبت به مسائل مختلف در دو قالب سیره فردی، خانوادگی، اجتماعی و مدیریتی از زبان شخصیت‌های مورد وثوق کشوری و بین‌المللی پرداخته شده است.

نویسنده کتاب «حضرت ماه» افزود: بخش سوم این کتاب که با عنوان «رهبری در بیان دیگران» نامگذاری شده است، از دو دیدگاه به این مطلب می‌پردازد. دیدگاه نخست به نگاه افرادی همانند حضرت امام (ره)، مراجع عظام و افراد مورد وثوق جامعه دینی و مذهبی اختصاص دارد و دیدگاه بعد نیز به «حدیث دیگران» که بیشتر از نگاه سیاست‌مداران، اندیشمندان و شبکه‌های رسانه‌ای معروف در جهان است، مربوط می‌شود.

الیاسی با اشاره به مطالب عنوان‌شده در بخش چهارم کتاب که حاوی اندیشه‌های امام خامنه‌ای در موضوعات مختلف و متعدد است، بیان کرد: در این بخش سعی شده تا به تمامی ابعاد اندیشه‌ای ایشان به صورت دایرةالمعارفی و الفبایی پرداخته شود تا مخاطبان با آسان‌ترین روش درباره مطالب مورد نظر با اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب آشنا شوند.

وی توضیح داد: در این بخش از کتاب که با انجام ساعت‌ها کار موشکافانه و دقیق در فرموده‌های ایشان در طول دوران رهبری تدوین شده، سعی کرده‌ام تا بهترین و جامع‌ترین سخنان در مورد مفاهیم کلیدی را برای مخاطبان گردآوری کنم. همچنین در پایان کتاب تعدادی از عکس‌های منحصر به فرد درباره مقام معظم رهبری گردآوری و به مخاطبان ارائه شده است.

کتاب «حضرت ماه» در 528 صفحه با شمارگان 2000 نسخه به بهای 20000 تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 224355