با الهام از فيلم «كلوزآپ،نماي نزديك» عباس كيارستمي

مجموعه اشعار «حسن فرازمند» در قالب يك كتاب منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۴۸
 
 
كتاب شعر «كلوزآپ، نماي نزديك» توسط نشر «روزگار» در تيراژ 2000 جلد منتشر شد. «حسن فرازمند» اين كتاب را با الهام از فيلم مستندي به همين نام ساخته «عباس كيارستمي» به نگارش درآورده است._
روي جلد كتاب
 
روي جلد كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «حسن فرازمند» از شاعران نسل دهه پنجاه است كه نخستين ترانه ها و شعرهايش را در مطبوعات و راديو تلويزيون سال هاي قبل از انقلاب اسلامي عرضه كرده و بعد از انقلاب شكوهمند اسلامي نيز با جديت بيشتري به اين فعاليت ادامه داد.

او در كنار سرودن ترانه و شعر، نويسندگي و خبرنگاري را نيز به صورت جدي و حرفه اي تجربه كرده است.

حسن فرازمند سال 1335 در ورامين به دنيا آمد و به همين دليل آثارش رنگ و بوي بومي دارد و زيبايي، سادگي و صراحت زبان او نيز ناشي از زيستن در چنين فضاهايي است.

فرازمند همچنين بنيان گذار گزارش نويسي پشت صحنه فيلم ها و سريال هاي تلويزيوني است.

فيلم «كلوزآپ، نماي نزديك» ساخته «عباس كيارستمي» نيز بر اساس يكي از گزارش هاي او كه سال 1368 در مجله سروش به چاپ رسيده بود، ساخته شد. خود او نيز در اين فيلم يكي از نقش هاي اصلي (نقش خودش) را به عهده داشت.

مجموعه اشعار كتاب «كلوزآپ، نماي نزديك» اين شاعر و نويسنده نيز با الهام از همان فيلم مستند داستاني خلق شده است و زنده ياد «عمران صالحي» مقدمه اين كتاب را به نگارش درآورده است.


 فرازمند را مردم بيشتر با «كلوزآپ» ساخته عباس كيارستمي مي شناسند. او كه روزنامه نگار هم هست با گزارشي از بدل و فتوكپي «محسن مخملباف» در مجله سروش، خود از عوامل پيدايش فيلم «كلوزآپ» است.

نشر «روزگار» كتاب شعر «كلوزآپ، نماي نزديك» را در تيراژ 2000 جلد و قيمت 32000 ريال در بازار نشر عرضه كرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 22418