با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

نخستین نشست «کتاب‌خوان» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۷
 
 
سلسله نشست‌های به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده، با عنوان «کتاب‌خوان» با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب برگزار خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در راستای مطالبه دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر لزوم مطالعه برای کتابداران و ترویج کتابخوانی، اداره کل روابط عمومی نهاد با همکاری اداره کل فرهنگی، سلسله نشست‌های به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده را با عنوان «کتاب‌خوان» برگزار می‌کند.

«کتاب‌خوان» نشستی صمیمانه با هدف معرفی کتاب‌های مفید و ترویج کتابخوانی است، که با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، و مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالان حوزه کتاب به‌صورت ادواری برگزار خواهد شد.

در هر نوبت از نشست‌های کتاب‌خوان، هشت نفر، هر کدام به میزان 10 الی 15 دقیقه، به ارائه گزارشی از کتابی که مطالعه کرده‌اند، می‌پردازند. شکل ارائه و معرفی کتاب‌ها، متفاوت‌تر از قالب‌های مرسوم خواهد بود.

همچنین در متن فراخوان این نشست، معیارهایی که باید در معرفی کتاب لحاظ شود، آمده است. این معیارها عبارت است از:
- حق مطلب ادا شود.» یعنی اگر نویسنده کتاب، معرفی کتابش را از زبان شما شنید، راضی باشد.
- مخاطب شما قانع شود که لازم است این کتاب را مطالعه کند و مطالعه این کتاب، مطالعه‌ای مفید است.
- کتابی که معرفی می‌شود، ذائقۀ گسترده‌تری از مخاطبان را دربربگیرد

گفتنی است، نخستین نشست «کتاب‌خوان» سه‌شنبه (26 خردادماه) از ساعت 16 الی 18 در سالن اجتماعات کتابخانه پارک شهر تهران برگزار خواهد شد. در این راستا علاقه‌مندان به ارائه بحث در این نشست می‌توانند، تا پایان وقت اداری روز شنبه (23 خردادماه) به ارسال مشخصات خود و کتاب مورد نظر به نشانی پست الکترونیکی ketabkhan@iranpl.ir اقدام کنند. پس از اتمام مهلت ثبت‌نام هر دوره، اسامی افراد اعلام خواهد شد. شرکت برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

متن کامل فراخوان این نشست را از اینجا دریافت کنید.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 223682