«هگل و پدیدارشناسی روح» در مرکز فرهنگی شهر کتاب نقد و بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
 
 
مرکز فرهنگی شهر کتاب، در نشستی با حضور کارشناسان و پژوهشگران، کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح» را با حضور مترجم، نقد و بررسی می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مرکز فرهنگی شهر کتاب در نظر دارد کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح» را با حضور کارشناسان، پژوهشگران و مترجم این اثر نقد و بررسی کند.

«هگل و پدیدارشناسی روح» اثر رابرت استرن است که کار ترجمه آن را محمدمهدی اردبیلی بر عهده داشته است. در این نشست، میثم سفیدخوش، سیدمسعود حسینی و مترجم اثر به بررسی این کتاب می‌پردازند.

کتاب حاضر که از سوی انتشارات ققنوس روانه بازار نشر شده، شرحی مقدماتی و حتی‌الامکان کامل و منسجم از پدیدارشناسی روح به دست می‌دهد و می‌کوشد تا کل فرآیند تکوین روح را با زبانی قابل فهم و با تعهد به متن پدیدارشناسی و حفظ پیوستار دیالکتیکی آن و همچنین ارجاعات متعدد به سایر آثار هگل و اشراف قابل ملاحظه بر کل شارحان هگل تفسیر کند.

نشست نقد و بررسی کتاب «هگل و پدیدارشناسی روح» فردا سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت 1394 ساعت 16 و 30 دقیقه در محل مرکز فرهنگی شهر کتاب، واقع در تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 222931