بزرگداشت سعدی در فرهنگسرای بهاران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
 
 
مدیریت فرهنگی هنری منطقه 17 تهران در نخستین روز اردیبهشت‌ماه، نام و یاد شیخ اجل، سعدی شیرازی را در همایش مرد نکو نام گرامی می دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 17تهران، مهدی تقی نژاد، رییس فرهنگسرای بهاران گفت: سعدی افتخار شعر و ادب ایران است و به جرأت می توان گفت جهان شعر و ادب تاکنون کمتر چهره ای به فرزانگی و جامعیت سعدی دیده است. نابغه ای که از عالی ترین آبشخورهای فرهنگ ایرانی – اسلامی سیراب شد و والاترین یادگاران را در عالم معرفت و انسانیت به بشریت پیشکش کرد.

وی افزود: الگوی جاویدان سعدی قرآن کریم و احادیث ائمه و بزرگان دین است که با پیروی از این الگو توانست خود را به جایگاه والایی در فرهنگ جهانی برساند و باید کوشید این شخصیت بزرگ را به همگان به ویژه نسل جوان بیش از پیش معرفی کرد.

این مقام مسوول در ادامه خاطرنشان کرد: این مجموعه فرهنگی در راستای اهداف متعالی فرهنگی بزرگداشت مرد نکونام را همزمان با یکم اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی در منطقه 17 برگزار کرده و از صاحبان قلم و اندیشه و فرهیختگانی که دل در گرو ادبیات ناب این مرزو بوم دارند دعوت می کند در این همایش شرکت کرده و از محضر استادانی چون دکتر پرویز عباسی داکانی و ... استفاده کنند.

در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثار این شاعر بزرگ برپا می شود. این همایش ساعت 17 روز سه شنبه اول اردیبهشت‌ماه در میدان بهاران، فرهنگ سرای بهاران برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221216