«لب خط قرمز» منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
 
 
اسماعیل امینی كتاب «لب خط قرمز» كه مجموعه‌ای از طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های كوتاه اوست را برای چاپ به انتشارات سوره مهر سپرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، اسماعیل امینی شاعر و طنزپرداز درباره كتاب «لب خط قرمز» گفت: این كتاب مجموعه‌ای از طنزهای مطبوعاتی است كه به همراه تعدادی از داستان‌های كوتاه منتشر نشده من در یك كتاب گردآوری شده است.

وی ادامه داد: این یادداشت‌ها گزیده‌ای از یادداشت‌های مطبوعاتی من است كه كمتر وابسته به تاریخ و به تبع فاقد تاریخ مصرف هستند.

امینی در همین زمینه گفت: برخی از دوستان طنزپرداز و البته غیرطنزپرداز حس می‌كنند كه هر چه در مطبوعات از آن ها منتشر می‌شود را می‌توانند در قالب كتاب منتشر كنند. البته اگر این اتفاق بیفتد برای محققان عرصه های مختلف و نیز منتقدان می‌تواند مرجع خوبی باشد اما حتما مخاطب عمومی نخواهد داشت.

وی در ادامه به مشكل اساسی طنزهای مطبوعاتی از نگاه خود اشاره كرد و گفت: به نظر من مشكل اساسی طنزپردازان مطبوعاتی ایران این است كه بدون سبك هستند و انگار همه سعی دارند از روی دست هم بنویسند. اینكه برخی از این افراد در چهار یا گنج نشریه طنز می نویسند نیز به این مساله دامن زده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221172