ترجمه كتاب انسان 250 ساله منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۹
 
 
ترجمه كتاب انسان 250 ساله به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و هوسا منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، حجت الاسلام عباس جعفري فراهانی، دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: بررسي و تحليل زندگاني خاندان پيامبر(ص) و اهل‌بيت(ع) يكي از موضوعات قابل تأمّل و توجه دانشمندان و متفكران اسلامي بوده و هست. از آثار و بیانات شخصيت‌هاي بزرگي همانند حضرت آیت الله العظمی امام خميني(ره)، آیت الله علامه طباطبايي(ره)، شهيد آیت الله سید محمّدباقر الصدر(ره)، شهيد آيت الله مرتضی مطهري(ره)، شهيد آيت الله سید محمد حسینی بهشتي(ره)، شهيد حجت الاسلام محمدجواد باهنر(ره)، شهيد آیت الله سيد محمدباقر حكيم(ره) و بعضی ديگر از انديشمندان در قيد حيات ... به دست می آید که رفتار و عمل ائمه ی معصومین[از امام علیّ، امیر المومنین(ع) تا امام مهدی(عج)]، یک حرکت و مسیر حساب شده، منسجم و هماهنگ بوده است. درست شبیه رفتار منطقی، حساب شده و دقیق یک انسان کامل که در فرض عمر 250 ساله و بیشتر دارد.

وی ادامه داد : در اين ميان، مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي(دام ظله) نيز در سخنراني و نوشته‌‌های خود به اين موضوع پرداخت است كه مؤسسه‌ جهاني صهبا، مجموعه‌  آن را در كتابي با عنوان انسان 250 ساله؛ بيانات مقام معظم رهبري در باره‌ ي زندگي سياسي ـ مبارزاتي پيامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه معصومين(ع) را در سال 1390 منتشر کرد.


حجت الاسلام جعفري فراهانی افزود: اين كتاب در 17 فصل و مقدمه در فهرست تفصيلي تنظيم شده و برخي از مهم ترين مباحث آن عبارت ‌است از مروري گذرا بر زندگاني سياسي پيامبر اسلام(ص) كه توجه به وقايع اين دوران به عنوان آينه‌ ي تمام نما از تمامي زندگاني ائمه(ع) و ميزان و ملاكي براي شناخت حركت و جريان اصيل اسلام طي 250 سال، ضروري است. در ساير فصول به مباحث فلسفه‌ امامت و حوادث و رخ دادهاي دوره‌ امام علیّ، اميرالمومنين(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امام حسن مجتبي(ع)، امام حسين(ع)، حضرت زينب كبري(س) و سایر امامان شيعه اثنا عشري تا حضرت مهدي(عج) پرداخته شده و مورد تجزيه و تحلیل قرار گرفته است.
 
وي اضافه کرد: اين كتاب برای نخستین بار از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به زبان های انگلیسی، فرانسوی و هوسا منتشر و در اختیار همه‌ علاقه‌‌مندان تاريخ صحيح و كامل اهل‌بيت(ع) قرار گرفت.  ترجمه عربی این کتاب نیز در لبنان چاپ شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217809