روایت مودیانو از اشغال پاریس/ «دورا برودر» به ایران رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۴
 
 
رمان «دورا برودر» نوشته پاتریک مودیانو برنده نوبل ادبی سال 2014 با ترجمه نسرین اصغرزاده منتشر شد. مودیانو در این رمان به ماجراهایی مثل قتل‌عام یهودیان، دختران یهودی پاریس و تاریخ اشغال فرانسه به دست آلمان‌ها از منظر داستانی پرداخته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات افراز، پس از انتشار رمان‌های «محله گمشده»، «سفر ماه عسل» و «خیابان بوتیک‌های خاموش»، کتاب «دورا برودر» چهارمین اثر پاتریک مودیانو، از سوی انتشارات افراز به چاپ رسید.

مودیانو در این رمان به ماجراهایی مثل قتل‌عام یهودیان، دختران یهودی پاریس و تاریخ اشغال فرانسه به دست آلمان‌ها پرداخته است. این کتاب تاکنون در چند روزنامه خارجی از جمله گاردین و هافینگتون‌پست به عنوان یکی از آثار برتر و شاهکار مودیانو معرفی شده است.

در بخشی از متن این داستان آمده است:
«ژانویه 1965 بود. شب‌ها حدود ساعت شش، چهارراه بلوار اُرنانو و خیابان شامپیون تاریک می ­شد. از من کاری ساخته نبود، با غروب آفتاب، در این خیابان­ها خودم را گم می­‌کردم.
کافه­ آخر، در انتهای بلوار ارنانو «ورس توژور» نامیده می­شد که در کنار تعدادی از کافه­های هم ترازش قرار داشت. سمت چپ نبش بلوار نِی، کافه دیگری بود که یک گرامافون سکه­ای داشت. در چهارراه اُرنانو- شامپیون، یک داروخانه و دو کافه که یکی قدیمی ­تر بود نبش خیابان دوواِسم قرار داشت.
آن‌چه که در این کافه ­ها می­ توانستم در انتظارش بمانم... تماشا­ی سپیده صبحگاهی بود به هنگام سر آمدن شب و در اواخر بعدازظهر تماشا­ی غروب. دیرهنگام، در زمان تعطیلی کافه...»

«دورا برودر» در 128 صفحه و با شمارگان 1100 نسخه و بهای هفت‌هزار و 700 تومان منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 214243