سعید بیابانكی دبیر هنری جشنواره شعر و داستان جوان «سوره» شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۳
 
 
طی حكمی از سوی رئیس جشنواره‌های حوزه هنری، سعید بیابانكی به عنوان دبیر هنری سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» انتخاب شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه حوزه هنری، در حکم محمد حمزه‌زاده برای سعید بیابانكی به عنوان دبیر هنری سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» آمده است:

«با توجه به تجربه ارزشمند جناب عالی در دوره گذشته جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» و بنا بر پیشنهاد مدیر مركز آفرینش‌های ادبی در چارچوب آیین نامه محافل و جشنواره‌های حوزه هنری به عنوان دبیر هنری سیزدهمین دوره این جشنواره انتخاب می‌شوید.

امید است كه در سایه توجهات خداوند متعال بهره گیری از تجارب و توانمندی اساتید و هنرمندان ادبیات كشور و همراهی مدیریت و پرسنل سختكوش استان قزوین جشنواره‌ای در خور شأن ارزش‌های والای انقلاب اسلامی را شاهد باشیم.»

سعید بیابانكی متولد سال ۱۳۴۷ در خمینی شهر است. او تحصیلات خود را در رشتهٔ مهندسی كامپیو‌تر در دانشگاه اصفهان گذرانده و از سال ۱۳۶۴ به صورت جدی به شعر پرداخته و هم اكنون به عنوان مدیر دفتر ترانه و سرود آفرینش‌های ادبی با حوزه هنری همكاری دارد. همكاری با نشریاتی از جمله جام جم، همشهری و فصل نامهٔ شعر حوزهٔ هنری از سوابق رسانه‌ای وی به شمار می رود. بیابانكی سه كتاب شعر به نام‌های (رد پایی بر برف) سال ۶۹ انتشارات حوزهٔ هنری، (نیمی از خورشید) سال ۷۶ انتشارات همسایه در قم، (نه تورنجی نه اناری) سال ۸۲ انتشارات نقش مانا اصفهان به چاپ رسانده و در زمینهٔ شعر كودك نیز پنج كتاب دارد. او اولین معلم خود را سرایدار دوران مدرسهٔ خود می‌داند كه شاعر بوده و به استعداد وی پی برده و به او در این وادی كمك کرده است. شاعرانی مانند سیمین بهبهانی، فروغ فرخزاد، حسین منزوی، محمد بهمنی، قیصر امین‌پور و سهراب سپهری در شعر او تأثیرگذار بوده‌اند. بیابانكی بیشتر شعر كلاسیك بالأخص غزل، رباعی و... سروده و كمتر به شعر سپید پرداخته است.

حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی با هدف كشف و پرورش استعدادهای جوان هنرمند سیزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان سوره را در چهار بخش داستان كوتاه بزرگسال، داستان كوتاه كودك و نوجوان، شعر كودك و نوجوان، شعر نو (نیمایی و آزاد)، شعر كلاسیك، ترانه و سرود، اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در استان قزوین برگزار می‌كند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 213931