اخباری از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

حضور سفیر کوبا در کتابخانه مجلس/ اهدای بیش از 10 هزار جلد کتاب به مراکز علمی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۲
 
 
سفیر کوبا در تهران، با حضور در کتابخانه مجلس شورای اسلامی‏، با رئیس این کتابخانه، دکتر محمد رجبی به بحث و گفتگو پرداخت. همچنین بیش از 10 هزار جلد کتاب از سوی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در آبان ماه به مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مطالعاتی و پژوهشی کشور اهدا شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) سفیر کوبا در تهران، در بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه مجلس با رئیس کتابخانه دکتر محمد رجبی به بحث و گفتگو پرداخت که در این دیدار «ولادیمیر گونزالس کسادا» با ابزار خرسندی از حضور خود در کتابخانه مجلس، در خصوص برگزاری نمایشگاه مشترک عکس میان دو کشور با موضوع شخصیت‌های انقلابی اعلام آمادگی کرد.
 
دکتر محمد رجبی‏، رئیس کتابخانه، نیز با استقبال از فعالیت‌های مشترک اعلام کرد با توجه به اینکه دو کشور ایران و کوبا بعد از پیروزی انقلاب خود همواره مورد تحریم آمریکا قرار داشته‌اند و در مقابله با تحریم از تجارب ارزنده‌ای برخوردارند و در برخی زمینه‌های علمی و آموزشی نیز به دستاوردهای مهمی دست یافته‌اند، عنوان این نمایشگاه مشترک «دو انقلاب پیروز در نبرد با امپریالیسم» باشد.
 
همچنین در این دیدار مقرر شد تا نماینده‌ طرفین برای پیگیری امور برگزاری نمایشگاه و تعیین زمان نهایی، امور اجرایی را پیگیری کنند.
 
 سفیر کوبا بعد از حضور در کتابخانه با «عبدالرضا مصری» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کوبا نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در این دیدار مصری با اشاره به سطح عالی روابط سیاسی دو کشور گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران تعامل سازنده با کشورهای آمریکای لاتین با اولویت توسعه روابط با کشورهای انقلابی منطقه به ویژه کوباست.

سفیر کوبا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری‌های سیاسی میان دو کشور گفت: مقامات دولتی و پارلمانی ایران و کوبا باید از ظرفیت‌ همکاری‌های سیاسی میان دو کشور برای ارتقای روابط فیمابین در بخش‌های دیگر از جمله در عرصه‌های اقتصادی استفاده کنند.

اهدای بیش از 10 هزار جلد کتاب به مراکز علمی

موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در آبان ماه بیش از 10 هزار جلد کتاب را از سوی روابط عمومی این کتابخانه به کتابخانه‌های کشور اهدا شد.
                                                               

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 211624