انتشار پنج عنوان كتاب جدید از سوی سازمان اسناد و كتابخانه ملی/ اعلام فراخوان ارسال مقاله ایفلا 2015

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
 
 
رئیس اداره انتشارات سازمان اسناد و كتابخانه ملی از انتشار پنج عنوان كتاب جدید همزمان با هفته كتاب و كتاب خوانی از سوی انتشارات این سازمان خبر داد. همچنین فراخوان كنگره جهانی فدراسیون بین المللی انجمن‌ها و موسسات كتابداری (ایفلا) اعلام شد.
انتشار پنج عنوان كتاب جدید از سوی سازمان اسناد و كتابخانه ملی/ اعلام فراخوان ارسال مقاله ایفلا 2015
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نصرت الله امیرآبادی، رئیس اداره انتشارات سازمان اسناد و كتابخانه ملی ضمن ارج نهادن به گسترش فرهنگ كتاب و كتابخوانی گفت: سازمان در راستای اهداف و وظایف خود و به منظور احیای آثار مكتوب و غیر مكتوب، انتشار آثار علمی و آموزشی پژوهشگران در حوزه كتاب و كتابداری، اسناد و آرشیو و اطلاع رسانی را یكی از فعالیت‌های اصلی خود قرار داده است و براین اساس تاكنون صدها عنوان كتاب و نشریه منتشر كرده است.
 
وی افزود: همزمان با آغاز هفته كتاب و كتاب خوانی پنج عنوان كتاب از سوی انتشارات سازمان اسناد و كتابخانه ملی منتشر شده است و یك عنوان كتاب دیگر نیز به‌زودی منتشر خواهد شد که «مجموعه مقالات دومین همایش ملی آرشیوی»، گردآوری ندا رسولی در دو مجلد، «مجموعه مقالات همایش خدمات كتابخانه‌ای و افراد با آسیب بینایی» گردآوری فریبرز درودی در دو مجلد، «راهنمای استاندارد متس» ( استاندارد و رمزگذاری و انتقال فراداده‌ها) ترجمه فرزانه شادانپور و «مصور سازی اطلاعات مبانی و كاربردها» تالیف فریبرز درودی، عناوین کتاب‌های منتشر شده هستند.
 
امیرآبادی ادامه داد: تا پایان هفته جاری نیز كتاب «فهرست نسخه‌های خطی كتابخانه محمد حسین خبره فرشچی در كتابخانانه ملی» به كوشش علی صادق زاده وایقان منتشر خواهد شد. همچنین تا پایان سال جاری 19 عنوان كتاب جدید از سوی انتشارات سازمان منتشر می‌شود.
 
فراخوان ارائه مقاله به ایفلا 2015
هشتاد و یكمین انجمن و كنفرانس عمومی ایفلا با موضوع «كتابخانه‌های پویا: دسترسی، توسعه و تحول» 15 تا 21 اگوست 2015 (24 تا 30 مرداد 1394) درآفریقای جنوبی برگزار می‌شود که علاقه‌مندان به ارائه مقاله و پوستر می‌توانند مقالات خود را بر اساس موضوعات زیر ارسال کنند:
«تنوع و ادغام»: ایجاد یک فضای یادگیری و كاری موثر برای افراد با فرهنگ‌های متفاوت.
«تبادل و همکاری برون مرزی»: تسهیل مشارکت جهانی برای حمایت از پروژه‌ها و یا کارهای در حال انجام.
«همکاری با بخش‌های خارجی»: تسهیل برقراری ارتباطات قوی با کتابخانه‌های مختلف.
«بکارگرفتن کارکنان»: ایجاد فرصت‌های غنی یادگیری برای طیف گسترده ای از کارکنان شاغل در کتابخانه‌های قرن 21 اعم از تخصصی و غیر تخصصی.
«ایجاد نقش‌های جدید»: آماده سازی کارکنان و مدیران نسل آینده برای كسب مهارت‌ها و صلاحیت‌های جدید.
 
در بخش «ساختار مقالات پیشنهادی این فراخوان» نیز آمده: مقالات باید دارای عنوان باشد، چکیده ای كمتر از 400 کلمه، نام نویسنده، وابستگی حرفه‌ای، آدرس پستی، آدرس ایمیل و همینطور بیانیه مختصری از بیوگرافی كمتر از 50 كلمه به پیوست این مقاله باشد. همچنین مقاله باید 3 تا 20 صفحه شامل چکیده به همراه ضمیمه‌ای از پیشنهادات کاربردی حاصل از این مقاله باشد.

زمان ارسال مقالات پیش از 22 نوامبر 2014 ( 1 آذر 93) است. برای دیدن متن کامل و اطلاعات تکمیلی این فراخوان و نحوه ارسال آثار اینــــــــجا کلیک کنید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 211321