«اگر آدم برفی ها آب نشوند» برای کودکان فرانسوی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۱
 
 
کتاب اگر آدم برفی ها آب نشوند اثر سید علی شجاعی و با تصویرگری الهه طاهریان، توسط یک ناشر فرانسوی منتشر شد.
«اگر آدم برفی ها آب نشوند» برای کودکان فرانسوی
 
به گزارش خبرگزاری متاب ایران (ایبنا) کتاب «اگر آدم‌برفی‌ها آب نشوند» که گانه اول شجاعی از سه گانه فلسفه‌اش برای کودکان است، برنده جایزه Monats Buch des  آكادمی آلمان در بخش كتاب‌های تصویری شد و منتخب فستیوال ادبی برلین هم بوده است.

اگر آدم برفی ها آب نشوند، داستان بچه های روستایی است که بزرگترین آدم برفی عمرشان را می سازند و اما آدم برفی شروع به زوررگویی می کند و نمی خواهد آب شود و در نهایت مقابل آفتاب هم می ایستد و... این کتاب نگاهی كودكانه و تحلیلی به زیرساختی جامعه‌شناسانه دارد و با پرداختی ساده، مبانی پارادایم‌های مدرنیته را برای نوجوانان به نقد می‌كشد.

لازم به ذکر است که رایت اگر آدم برفی ها آب نشوند توسط آژانس ادبی کیا به سه ناشر سوئیسی و کره‌ای و فرانسوی فروخته شده است.

این کتاب را که در ایران توسط کتاب نیستان به چاپ رسیده در فرانسه  توسط انتشارات rodomonde پاریس، در مجموعه بهترین داستان های قاره‌ها منتشر شده است. همچنین ترجمه کره‌ای این کتاب ایرانی توسط انتشارات pinkwhale book در کشور کره در 36 صفحه منتشر شده است. این در حالی که نسخه فارسی آن در 24 صفحه از سوی نشر نیستان منتشر شده بود.

در خلاصه داستان این کتاب می خوانیم: «کودکان یک روستا با هزار شوق و آرزو و پس از انتظار بسیار می‌خواهند بزرگ‌ترین آدم‌برفی عمرشان را بسازند. یک روز کامل زحمت می‌کشند و یک آدم‌برفی خیلی خیلی بزرگ‌ می‌سازند. غروب هم پدر و مادر‌هایشان را برای دیدن زحمت‌شان می‌آورند...اما صبح روز بعد مردم روستا با دستورهای آدم‌برفی از خواب بلند می‌شوند. آدم‌برفی هزار جور دستور می‌دهد و همه مجبورند عمل کنند. آدم‌برفی آن‌قدر دستور می‌دهد که آخر هم مقابل خورشید می‌ایستد و نمی‌گذارد بهار به روستا بیاید...»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 208845