با انتشار مجموعه داستان جدیدی از رضا زنگی آبادی

«یک روز مناسب برای شنای قورباغه» از راه رسید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۳
 
 
مجموعه داستان «یک روز مناسب برای شنای قورباغه» تازه‌ترین اثر رضا زنگی‌آبادی از سوی انتشارات پیدایش منتشر شد.
«یک روز مناسب برای شنای قورباغه» از راه رسید
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) این مجموعه دربرگیرنده 9 داستان کوتاه با نام‌های «ملیحه چتر نداشت»، «دریاها دورند»، «رعنا وقتی که خواب نداشت»، «خواب خوش اسب‌ها»، «پیچ‌های خطرناک»، «میومیوهای غم‌انگیز پیشی برای نوشین»، «یک روز مناسب برای شنای قورباغه»، «رشد حیرت‌انگیز گل‌ها در هوای آزاد» و «مرگ موقت مادربزرگ» است. 

داستان «یک روز مناسب برای شنای قورباغه»که نام کتاب برگرفته از آن است، درباره خانواده‌ای است که به صورتی غیرمنتظره درگیر دردسری عجیب می‌شود. پدر خانواده نیز پس از تصمیم جدی تنها دختر  برای ازدواج، دچار نوعی بیماری خاص می‌شود و همه جنبه‌های زندگی‌اش را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. بیماری پدر، میل شدید به گدایی در خیابان است!....

در بخشی از داستان «رعنا وقتی که خواب نیست» این مجموعه هم می‌خوانیم: «رخت سیاه اگر قامت کشیده او را بپوشاند و قطره‌های اشک چشمان سیاه و درشتش را سرخ کند و مژه‌های بلندی را به هم بچسباند، چاره‌ای نمی‌ماند الا عاشق شدن. رعنا سیاه پوشیده و اشک به پهنای صورتش جاریست. چشمان سیاهش سرخ سرخ هستند و مژه‌های بلندش به هم چسبیده‌اند.» 
 
رضا زنگی‌آبادی متولد 1347 در کرمان است. «سفر به سمتی دیگر» نخستین کتابی است که سال 1377 از وی منتشر شده است. «شکار کبک» معروف‌ترین رمان وی به شمار می‌آید.  
 
مجموعه داستان «یک روز مناسب برای شنای قورباغه» در 92 صفحه، با شمارگان یک هزار نسخه و بهای هفت هزار تومان از سوی انتشارات پیدایش به چاپ رسیده  است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 205520