اختصاصی ایبنا

اجلاس رؤسای کتابخانه‌های مجالس جهان با حضور نماینده ایران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۹
 
 
دکتر محمد رجبی، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه که در اجلاس روسای کتابخانه‌های مجالس جهان (ایفلا) در فرانسه حضور دارند در گفت‌وگویی اختصاصی با ایبنا به تشریح فعالیت این کنفرانس پرداخت.
اجلاس رؤسای کتابخانه‌های مجالس جهان با حضور نماینده ایران
 
دکتر محمد رجبی، که در سی‌امین کنفرانس سالانه کتابخانه‌های پارلمانی جهان در شهر پاریس حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: کنفرانس روسای کتابخانه‌های مجالس جهان (ایفلا) با شعار «کتابخانه های مجالس: گذشته و آینده» از 12 تا 15 آگوست 2014 مقارن با 21 تا 24 مرداد، در شهر پاریس برگزار شد و ما هم با توجه به اینکه سال گذشته به عضویت بخش پارلمانی ایفلا درآمدیم، به دعوت از برگزار کنندگان در این کنفرانس شرکت کردیم.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی درباره مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این کنفرانس به خبرنگار ما گفت: در این کنفرانس موضوعاتی همچون امکانات کتابخانه‌ها و آرشیو اعضاء، نوسازی کتابخانه‌های پارلمانی، تبادل تجارب کتابخانه‌ای و به خصوص  چگونگی خدمات رسانی به وکلا، کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه مطرح شد؛ همچنین روش‌هایی برای ارائه بهتر، سریع‌تر و موثرتر این خدمات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 محمد رجبی در این سفر ضمن دیدار با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، از کتابخانه مجلس سنای فرانسه بازدید و از نزدیک با فعالیت‌های این کتابخانه آشنا شد.

سی‌امین کنفرانس سالانه کتابخانه‌های پارلمانی جهان از 12 تا 15 آگوست 2014 مقارن با 21 تا 24 مرداد ماه سال جاری، در شهر پاریس برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 205165