مجلد سوم کتابشناسی تفسیری فلسطین در راه انتشار است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
مسئول کتابخانه تخصصی مرکز مطالعات فلسطین از انتشار مجلد سوم کتابشناسی تفسیری فلسطین که به کتاب‌های چاپ شده در حوزه فلسطین، یهود، صهیونیسم و اسرائیل اختصاص دارد، خبر داد.
مجلد سوم کتابشناسی تفسیری فلسطین در راه انتشار است
 
سعیده امام‌‌دوست به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: گردآوری اطلاعات این کتابشناسی به کتاب‌های تالیفی و ترجمه‌ای که در سال 1388 تا 1393 با موضوع فلسطین، یهود، اسرائیل و صهیونیسم منتشر شده، اختصاص دارد. 

وی با اشاره به میزان چاپ کتاب‌ها در مسائل مربوط به فلسطین افزود: میزان کتاب‌هایی که درباره فلسطین، یهود، اسرائیل و صهیونیسم در داخل و خارج از کشور به زبان فارسی منتشر می‌شود معیار چاپ کتابشناسی تفسیری فلسطین است و هم‌اکنون بیش از نیمی از این اطلاعات جمع‌آوری شده است. 

مسئول کتابخانه تخصصی مرکز مطالعات فلسطین ادامه داد: البته باید یادآوری کنم انتشار این کتابشناسی روند مرتبی ندارد که مثلاً  هر 10 سال یک‌بار چاپ شود، بلکه هر دوره که کتاب‌هایی درباره فلسطین چاپ شود به انتشار مجلدهای کتابشناسی اقدام می‌کنیم. 

امام‌دوست توضیح داد: برای مثال جلد نخست کتابشناسی فلسطین که به کتاب‌های چاپ شده از سال 1325 تا 1380 پرداخته در سال 1381 چاپ شد و کتابشناسی جلد دوم نیز که به کتاب‌های چاپ شده از سال 1381 تا 1388 اختصاص داشت در سال 1389 منتشر شد. 

مسئول کتابخانه مرکز مطالعات فلسطین درباره شاخص‌ترین اثر چاپ شده در این مرکز گفت: یکی از کتاب‌های ارزشمندی که با بیش از 10‌هزار فیش از سوی حسین فعال عراقی در مرکز گردآوری و تدوین شد کتاب «یهود در المیزان» نام دارد و مطالب آن از کتاب «تفسیر المیزان» علامه طباطبایی استخراج شده و علاوه بر این که به مستندات قرآنی توجه دارد اثر نو و بدیعی است و از تکرار در مساله فلسطین و صهیونیسم به دور است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 204021