پیشنهاد آخر هفته

آثار روایت فتح در حوزه مقاومت، به مناسبت روز قدس

 
تاریخ انتشار : جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۰
 
 
مؤسسه انتشاراتی روایت فتح به مناسبت فرارسیدن روز قدس، بیش از 60 عنوان محصول فرهنگی و رسانه‌ای خود را با موضوع «مقاومت» معرفی کرد.
نشان انتشارات
 
نشان انتشارات

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه انتشاراتی روایت فتح ، این مؤسسه به مناسبت فرارسیدن روز قدس، محصولات فرهنگی و رسانه‌ای خود را با موضوع «مقاومت» معرفی کرد. 

انتشارات روایت فتح در حوزه «بین‌الملل» دارای 25 عنوان کتاب با موضوعات مرتبط با مقاومت است که در حوزه «فلسطین، غزه و عراق» کتاب‌هایی نظیر «فلسطین همیشه در اشغال»، «شکست اشغالگران در غزه»، «دیوار»، «سلاح پاک»، «زندگی شاهانه در شر زمردین»، «واکاوی خیزش‌های اسلامی»، «بچه‌های فلسطین» و «یاسر عرفات» قابل معرفی است. 

در حوزه «حزب‌الله، لبنان و حماس» می‌توان به آثاری مانند «حزب الله»، «حزب‌الله حقایق و ابعاد»، «کاپوچینو در رام‌الله»، «ایدئولوژی سیاسی حماس»، «زندگی‌ام برای لبنان» و «تفنگ و شاخه زیتون»، اشاره کرد. 

در بخش «نقش رسانه‌ها در تحولات منطقه‌ای خاورمیانه» نیز کتاب‌هایی مانند «اکثریت خاموش»، «رسانه‌های خاموش»، «رسانه، جنگ، ترور»، «انحصار نوین رسانه‌ای» و «دروغ‌های ساختگی» معرفی شده‌اند. همچنین در بخش «تروریسم» دو کتاب با عنوان «به نام تروریسم» و «علیه تروریسم» برای مطالعه در این روزها پیشنهاد  شده است. 

در بخش «صهیونیسم» کتاب «مسلمانان و اسرائیل از نگاه صهیونیسم» و در بخش «آمریکا» کتاب‌هایی مانند «آمریکا در لابیرنت»، «چراغ زرد: سیاست آمریکا در مورد لبنان» و «قدرت پنهان در آمریکا» را می‌توان نام برد. 

بر اساس این گزارش، انتشارات «روایت فتح» در حوزه شعر مقاومت به جمع‌آوری اشعار و مقالات شاعران فارسی زبان و عرب زبان در این زمینه پرداخته است که برخی از این کتاب‌ها خروجی 4 دوره برپایی «کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی» است که از جمله آنها می‌توان به «از گلستان به ابراهیم»، «کلمات در خط مقدم»، «از مشرق بیداری»، «از پایداری تا پرواز بیداری کلمات»، «حنجره‌های بیدار»، «زخم‌های بی‌قرار»، «تفسیر طوفان»، «از واژه تا فریاد»، «خندیدن با لبان زخم»، «با واژه در سنگر (در دست چاپ)»، «قاله (در دست چاپ)» و «با جسدی تکه تکه لبخند بزن (در دست چاپ)»، اشاره کرد. 

نشر «ساقی» زیر مجموعه موسسه انتشاراتی «روایت فتح» نیز 14 عنوان کتاب با موضوعات مختلف منتشر کرده است که در بخش «صهیونیسم، اسرائیل و آمریکا» می‌توان به کتاب «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا»، «عملیات روانی و رژیم صهیونیستی»، «به خاطر صهیون»، «سرّ پنهان»، «اسرائیل و درگیری دائمی»،‌ «موسی هس: پیامبر کمونیسم و صهیونیسم»، «صهیونیسم در مسیر سلطه»، «صهیونیسم در عصر دیکتاتورها»، «روند تحول قدرت نرم در آمریکا» و «سیاست آخرالزمانی» اشاره کرد. 

در بخش «یهود» کتاب‌هایی نظیر «مسئله یهود» و «یهودیان و اقتصاد مدرن» و در بخش «فلسطین» کتاب «اماکن مقدس» قابل اعتنا و توجه برای مطالعه در این ایام هستند. 

در بخش محصولات و مستندهای خارجی و داخلی رسانه‌ای انتشارات «روایت فتح»، 15 محصول برای استفاده در این ایام توصیه شده است که در حوزه «فلسطین و غزه» آثاری نظیر «بچه‌های آتش»، «جنین، ‌جنین»، «نوار غزه»، «هشتاد سال مقاومت» و «بچه‌های شتیلا» و در حوزه «لبنان، حماس، حزب‌الله» آثاری همانند «تاریخ فراموش‌شده»، «سلام حزب‌الله»، «سه سوی میدان جنگ»، «ضاحیه» و «فرزندان جبل عامل» قابل توجه و تأمل است. 

در بخش «آمریکا» نیز می‌توان به «اتاق کنترل» و «مه جنگ»، در بخش «شبکه‌های جاسوسی» آثاری مانند «موساد»، «کا گ ب» و «سی آی ای» اشاره کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 203894