«خانه کتاب» در بیانیه‌ محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه تاکید کرد

یک شعر یا داستانک درباره غزه، می‌تواند اثری به مراتب بیشتر از یک موشک داشته باشد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۶
 
 
خانه کتاب ایران با صدور بیانیه‌ای جنایات صهیونیست علیه غزه را محکوم و اعلام کرد: گاه یک قطعه شعر یا یک داستانک از غزه می‌تواند اثری به مراتب بیشتر از یک موشک داشته باشد.
یک شعر یا داستانک درباره غزه، می‌تواند اثری به مراتب بیشتر از یک موشک داشته باشد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) متن بیانیه خانه کتاب ایران که توسط نجفعلی میرزایی، مدیرعامل این موسسه منتشر شده است به این شرح است: 

به نام خدای مسجد الاقصی
فلسطین غرق در خون است. بدن‌های ظریف و کودکانه نوباوگان غزه در کوچه پس کوچه‌های تاریک شجاعیه، بیت لاحیا، خان یونس و همه غزه آماج ترکش‌های نفرت‌انگیز کفر صهیون پاره پاره می‌شود و آرزوهای شیرین آنان مشتی خاک سیاه و مرگ آلود می‌گردد. خانه‌های مردم آواره و بی‌خان‌ومان فلسطینی با بمب‌های ویران‌گر بمب‌افکن‌های رژیم وحشی و شیطان صفت اسراییل بر سر زنان و فرزندان بی‌گناه شبانه‌آوار می‌شود. شام و سحر بر سر سفره‌های ماه مبارک اهل غزه خاک مرگ افشانده می‌شود.

 

و سکوت مرگبار مدعیان عروبت و انسانیت شرق و غرب بوی دسیسه و خیانت می‌دهد. و ما مانده‌ایم و رسالت سنگین قیام برای حمایت از باقیمانده‌های مقدسان خود در فلسطین مظلوم و خونبار. خانه کتاب ایران از جامعه بیست میلیونی اهل کتاب و قلم ایران می‌خواهد که در این لحظه‌های حساس تاریخی و در زمانی که جوانان مقاومت تمامیت کیان غاصب را متزلزل کرده‌اند و میلیون‌ها آشغالگر را ذلیلانه سرازیر پناهگاه‌های رژیم نموده‌اند و در آستانه پیروزی بزرگ و استراتژیکی قرار گرفته‌اند، برای پاسداشت خون شهدای غزه، گرامیداشت امام خمینی(ره) و روز قدس و بزرگداشت سلحشور‌های جوانان برومند فلسطین به رسالت سنگین و انسانی ـ الهی خود در پشتیبانی از حق و حقیقت و کوبیدن جبهه باطل و ستم عمل کنند. اهل قلم در تمام عرصه‌های شعر، ادبیات، اندیشه‌ و هنر می‌توانند در این لحظه‌های تاریخی و حساس بصیرت اجتماعی، سیاسی، دینی و اخلاقی مردم را بیفزایند. گاه یک قطعه شعر یا یک داستانک از غزه می‌تواند اثری به مراتب بیشتر از یک موشک داشته باشد. اهل قلم ایران مانند همیشه در لحظه‌های تحول و نقطه‌های عطف به میدان بیایند و چهره نکبت بار اشغالگری و انسان سوزی غاصبان را افشا کنند.

* در این باره بخوانید:
(1) محکومیت حملات رژیم صهیونیستی از سوی اتحادیه ناشران/ چهره‌های فرهنگی و ادبی برای پایان این فجایع اقدامات ضد جنگ را اشاعه دهند (اینجا)
(2) فراخوان وزیر ارشاد برای حضور اصحاب قلم در راهپیمایی روز قدس/ غبار حق‎کشی‎ها بر آینه رسانه‎های جهان نشسته است (اینجا)
(3) اتحادیه چاپخانه داران تهران هم در حمایت از مردم غزه بیانیه صادر کرد/ سرگذشت امروز غزه به اندازه تاریخ ۶۰ ساله فلسطین غمبار است (اینجا)
(4) مجمع ناشران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد/ ناشران با تولید آثار ضدصهیونیستی از مردم فلسطین و غزه حمایت می‌کنند (اینجا) 

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 203821