مجمع ناشران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

ناشران با تولید آثار ضدصهیونیستی از مردم فلسطین و غزه حمایت می‌کنند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۹
 
 
مجمع ناشران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس، جنایات رژیم صهیونیست غاصب علیه غزه را محکوم و اعلام کرد: ناشران با تولید آثار ضدصهیونیستی از مردم فلسطین و غزه حمایت می‌کنند.
ناشران با تولید آثار ضدصهیونیستی از مردم فلسطین و غزه حمایت می‌کنند
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) متن بیانیه مجمع ناشران انقلاب اسلامی به این شرح است:

«امسال، در حالی به روز قدس نزدیک می‌شویم که جهان حال و هوای دیگری دارد. امسال، مردم روزه‌دار و مظلوم غزه، مورد تهاجم زمینی، دریایی و هوایی غاصبان قدس شریف قرار دارند و با موشک‌های غاصبان گرگ‌صفت و درنده صهیونیست افطار کرده و در عین حال، با قطره قطره خون پاک خویش، خط مقاومت و ایستادگی مشق می‌کنند. امسال، همچون گذشته و یک‌بار دیگر کودکان بی‌گناه فلسطینی، در سکوت وقیحانه سازمان‌های جهانی و مدعیان دروغین حقوق بشر، در آغوش مادران خویش پرپر می‌شوند و زنان بی‌دفاع فلسطینی، بی‌اعتنا به خیانت نابرادران عرب، سر بر بالین فرزندان، در خون خویش می‌غلتند و جوانان غیور فلسطینی، با ایمان به پیروزی محتوم خویش، شهادتین گفته و با قامتی افراشته و باگام‌هایی استوار، به مبارزه و جهاد با دشمنان اسلام و بشریت به‌پاخاسته‌اند.گفتمان مقاومت و جهاد نیز روز به روز در حال گسترش است و فلسطینیان بدون توجه به تمکن مالی و تجهیزاتی دشمن و حمایت‌های سیاسی کشورهای غربی و به‌ویژه امریکا، با توکل به خدا و با تکیه به وعدۀ نصرت الهی، مقاومت می‌کنند.

از سوی دیگر، وقاحت و بی‌شرمی دولت‌های سفاک غربی به‌حدی رسیده است که نه در لفافه و غیرمستقیم که صراحتاً و علنی از خون‌ریزی غاصبان قدس شریف حمایت کرده و مذبوحانه در تلاش‌اند تا این ددمنشی را مشروع جلوه دهند. اما به حول و قوۀ الهی، ذات خبیث ایشان، بیش از پیش بر همگان عیان شده و امروز، مردم، در اطراف و اکناف عالم علیه اقدامات شنیع این رژیم منحوس فریاد برآورده و به خون‌خواهی ستم‌دیدگان فلسطینی به‌پاخاسته‌اند.

فلسطین همواره به‌عنوان عنصری وحدت‌بخش در میان مسلمین جهان به‌شمار آمده و امروز نیز این مساله اول جهان اسلام می‌تواند محور وحدت همه مسلمین قرار بگیرد. همه مسلمانان وظیفه دارند هر آن‌چه در توان دارند علیه شجره خبیثه صهیونیستی به کار بندند و برادران و خواهران دینی خود را تنها نگذارند و در راه آزادسازی فلسطین، لحظه‌ای از پای نشینند.

سران مرتجع عرب نیز باید بدانند، آتشی که امروز افروخته‌اند و سکوت ذلت‌باری که در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در پیش گرفته‌اند، مایه بی‌آبرویی ایشان در منطقه و جهان است و روزگاری نه‌چندان دور، دامان خود ایشان را نیز خواهد سوزاند.در این کارزار مهم و تعیین‌کننده، هر کس بنا به استعداد و حرفۀ خویش، گوشه‌ای از بار این مبارزه را بر دوش می‌کشد. ناشران ضدصهیونیسم و ضدسرمایه‌داری نیز به‌عنوان قشری که با آگاهی‌های مردم سر و کار دارند، پرشورتر و مسئولانه‌تر از پیش، به تولید آثاری با همین مضمون و محتوا دست می‌یازند و به لطف خدا در آینده‌ای نه‌چندان دور، شاهد تولید آثار روشن‌گر و آگاهی‌بخش فراوانی در حوزه موضوعی فلسطین در اقصی‌نقاط عالم خواهیم بود. در این میان، ناشران جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی، با دسترسی به منابع و تجربیات ارزنده‌تر و ارزشمندتر مسئولیتی دوچندان در تولید، ترجمه و صادر کردن این محصولات به فرامرزها بر دوش دارند.

دولت جمهوری اسلامی ایران نیز، باید نقش تاریخی خود را در رساندن این پیام ارزنده و تاریخ‌ساز به ملت‌های آزاده جهان به انجام برساند.

در پایان، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، ضمن محکوم کردن کشتار بی‌رحمانه مردم ستمدیده و روزه‌دار فلسطین از آحاد مردم و اقشار مختلف، علی‌الخصوص اهالی فرهنگ و نشر دعوت می‌کند در راهپیمانی جهانی روز قدس شرکت کرده و یکپارچگی و شور انقلابی خود را به رخ ضحاکان زمان بکشند. بر این باوریم که به‌لطف خدا و به‌واسطۀ همه‌گیر شدن نفرت عمومی از این رژیم منحوس، راهپیمایی مردمی روز قدس امسال، جهانی‌تر از هر سال برگزار خواهد شد.»

* در این باره بخوانید:

(1) محکومیت حملات رژیم صهیونیستی از سوی اتحادیه ناشران/ چهره‌های فرهنگی و ادبی برای پایان این فجایع اقدامات ضد جنگ را اشاعه دهند (اینجا)
(2) فراخوان وزیر ارشاد برای حضور اصحاب قلم در راهپیمایی روز قدس/ غبار حق‎کشی‎ها بر آینه رسانه‎های جهان نشسته است (اینجا)
(3) اتحادیه چاپخانه داران تهران هم در حمایت از مردم غزه بیانیه صادر کرد/ سرگذشت امروز غزه به اندازه تاریخ ۶۰ ساله فلسطین غمبار است (اینجا)

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 203794