موضوعی هایی که هفته گذشته خبرساز شدند

2 میلیارد تومان نشریات کتاب ماه خاک می‌خورند/ بیمه تکمیلی اهالی قلم

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۵
 
 
شاید مهم‌ترین خبری که هفته گذشته فضای کتاب را به خود اختصاص داد ماجرای خاک خوردن دو میلیارد تومان نشریات کتاب ماه بود که توسط وزارت ارشاد گذشته به انبارها رفتند و خاک خوردند.
2 میلیارد تومان نشریات کتاب ماه خاک می‌خورند/ بیمه تکمیلی اهالی قلم
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نجفعلی میرزایی، مدیرعامل موسسه خانه کتاب اواخر هفته گذشته در گفت و گو با رسانه ها اعلام کرد: اگرچه نشریات کتاب ماه از مسیر رویکرد اصلی خود که همانا نقد کتاب های منتشر شده در حوزه های مختلف کتاب بود خارج شدند و صرفاً به گفت و گو محوری روی آورده بودند اما ماجرای نگران کننده تر بحران نقد کتاب و سرنوشت نشریات کتاب های ماه بود که یا آن‌ها را هدیه می‌دادند یا راهی انبارها می‌شدند و خاک می‌خوردند.

حال پرسش اینجاست؛ اگرچه این نشریات از رویکرد اصلی خود که همانا نقد کتاب است فاصله گرفته اند اما چرا هیچ مدیریت جامعی برای توزیع کتاب های ماه صورت نگرفته است؟

آنچه از صحبت های مدیرعامل خانه کتاب بر می آید بازگشت رویکرد کتاب های ماه به مسیر اصلی خود که همانا نقد حرفه ای و تاثیرگذار است خواهد بود. ضمن این‌که قرار است از این پس ترتیب انتشار این نشریات به فصلنامه تبدیل شود تا ضمن جامع تر شدن مطالب این نشریات مدیریت منابع مالی اثرگذاری در این زمینه صورت گیرد.

گفت و گوی کامل مدیرعامل موسسه خانه کتاب را اینجا بخوانید.

شرايط نام‌نويسی بيمه تكميلی درمان اهالی قلم اعلام شد
از دیگر اخباری که هفته گذشته مورد توجه قرار گرفت شرايط نام‌نويسی بيمه تكميلی درمان اهالی قلم بود.

نام‌نویسی بیمه تکمیلی درمان اهل قلم به‌صورت غيرحضوری و آنلاين توسط صندوق اعتباری هنر از 10 تيرماه آغاز شده است.

براساس این خبر تنها اعضای صندوق يا كساني‌ كه از طريق اين صندوق تحت پوشش بيمه تامين اجتماعی قرار دارند، مجاز به استفاده از خدمات بيمه تكميلی درمان هستند. متقاضيانی كه شرايط لازم برای عضويت را نيز دارند، در صورت طی مراحل عضويت قبل از ثبت‌نام، می‌توانند از اين خدمات استفاده کنند.

این خبر را اینجا بخوانید

فردا ضیافت افطار نویسندگان و رونمایی از وب‌سایت نام‌نویسی اهالی قلم
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی خانه کتاب با اعلام برنامه‌های روز قلم این موسسه گفت: افطار و رونمایی از وب‌سایت نامنویسی اهالی قلم و دیدار و گفت و گو با معاون فرهنگی وزیر ارشاد از برنامه‌های این روز است.

مجید غلامی‌جلیسه اظهار کرد: ضیافت افطار موسسه خانه کتاب با حضور سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بیش از هزار نفر از نخبگان و خبرگان اهل قلم تهران و شهرستان‌ها شنبه 14 تیرماه جاری برگزار خواهد شد.

این خبر را اینجا بخوانید
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 202516