صادق آیینه‌وند: محتواي نمايشگاه امسال بهتر از سال گذشته است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۸
 
 
رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: کتاب‌های این دوره از نمایشگاه کتاب نسبت به سال پیش از نظر محتوایی بهتر شده اما کتاب‌های عربی در حوزه تاریخ اسلام بسیار ضعیف است.
صادق آیینه‌وند
 
صادق آیینه‌وند
صادق آیینه‌وند، رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در حاشیه نشست نقد و بررسی «چهره اسلام در اروپای قرون میانه» در پاسخ به سوال خبرگزاري خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره این‌که ارزیابی شما از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چیست؟ گفت: خوشبختانه کتاب‌های این دوره از نمایشگاه کتاب نسبت به سال پیش از نظر محتوایی بهتر شده است اما کتاب‌های عربی در حوزه تاریخ اسلام ضعیف است.

وی در سوال دیگری مبنی بر این‌که به دنبال چه کتاب یا نویسنده خاصی هستید، ادامه داد: من به دنبال کتاب خاصی در نمایشگاه نیستم اما علاقه‌مندم کتاب‌های شاخصی که در سال گذشته در زمینه تاریخ اسلام، فلسفه و معرفت منتشر شده‌اند را خریداری کنم.

وی ادامه داد: در سال‌ گذشته در حوزه تاریخ اسلام کتاب‌های بسیار خوبی در این زمینه منتشر کرده‌اند اما نام نویسنده خاصی را مدنظر ندارم.

دکتر صادق آیینه‌وند، استاد رشته تاریخ و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس است و سوابقی مانند ریاست دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، سرپرستی گروه علوم اجتماعی شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرستی کمیتة برنامه ریزی تاریخ و باستان‌شناسی شورای عالی برنامه‌ریزی و عضویت در شورایِ برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

از وی تاکنون بیش از 35 جلد کتاب تالیفی و ترجمه‌شده و بیش از 80 مقاله منتشر شده است.

ادبیات انقلاب در شیعه، قیام‌های شیعه در تاریخ اسلام، تاریخ زنان صدر اسلام، علم تاریخ در اسلام، پژوهش‌هایی در تاریخ و ادب،‌ علم تاریخ در گستره تمدن اسلامی، تاریخ اسلام برخی از کتاب‌های وی هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 198923