ما خانواده‌ سلطنتی بی‌تربیت‌ها هستیم/ مجموعه طنز «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» برای نوجوانان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
 
 
شهرام شفیعی در بخشی از سومین جلد از مجموعه طنز «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» نوشته است: « ما خانواده‌ سلطنتی بی‌تربیت‌ها هستیم. البته سال‌هاست که کاخ به موزه تبدیل شده....»
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» یک مجموعه داستان طنز 10جلدی است که نخستین جلد آن  سال 1389 و جلد دوم این مجموعه در سال 1391 برای گروه‌های سنی «ج» و «د» توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

بنا بر بررسی‌های آماری مجموعه «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» در استان تهران و کشور رتبه نخست پرخواننده‌ترین کتاب را به دست آورده است.

«پاچه و مربا»، «خرید»، «فشار خون»، «نگه‌داشتن بچه»، «هدیه» و «هندوانه» عنوان‌ داستان‌های جلد سوم این مجموعه است. 

شخصیت‌های اصلی این مجموعه، پسر 10 ساله و عموی پدرش هستند. قهرمان داستان، عضوی از خانواده سلطنتی بی‌تربیت‌هاست و همراه اعضای خانواده در کاخی زندگی می‌کند که به موزه تبدیل شده است. 

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: « ما خانواده‌ سلطنتی بی‌تربیت‌ها هستیم. البته سال‌هاست که کاخ به موزه تبدیل شده. مردم برای تماشا این‌جا می‌آیند و برای همین ما توی کاخ کار می‌کنیم. پادشاه، سرایدار کاخ است و ملکه، آشپزخانه را می‌چرخاند. من و خواهرم هم برای بازدید‌کننده‌های خسته، چارپایه می‌گذاریم و انعام می‌گیریم...»

شهرام شفیعی، نویسنده کودک و نوجوان آثاری مانند مجموعه دو جلدی «پاشنه طلا»، مجموعه 9 جلدی «بگو ما هم بخندیم» و مجموعه پنج جلدی «قصه‌های غرب وحشی» را در کارنامه خود دارد.

سومین جلد از‌ «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» با شمارگان 10هزار نسخه به قیمت 32 هزار ریال از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 197771