فراخوان شورای کتاب کودک برای جایزه آساهی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۱
 
 
شورای کتاب کودک به عنوان شعبه ایرانی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان فراخوانی برای جایزه آساهی ۲۰۱۶ منتشر کرده است.
پوستر برنامه
 
پوستر برنامه

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، شورای کتاب کودک به عنوان شعبه ایرانی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان فراخوانی برای جایزه آساهی ۲۰۱۶ منتشر کرده است و از همه نهادها و سازمان هایی که در زمینه ترویج خواندن برای کودکان فعالیت می‌کنند دعوت کرده است فعالیت‌ها، دستاوردها و کلیه مستندات شامل گزارش، عکس، فیلم را برای بررسی به دبیرخانه شورای کتاب کودک بفرستند.

جایزه آساهی برای ترویج خواندن از سال ۱۹۸۸، هر دو سال یک‌بار به دو گروه یا موسسه‌ای اهدا می‌شود که با انجام فعالیت‌های چشمگیر، سهم پایداری در اجرای برنامه‌های ترویج کتابخوانی کودکان و نوجوانان داشته باشند. برگزار کننده این جایزه دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) است که از شعبه‌های ملی خود می‌خواهد نامزدهای خود را معرفی کنند.

این جایزه شامل یک دیپلم و ده هزار دلار است که از سوی پشتیبان مالی جایزه، روزنامه ژاپنی آساهی شیمبون اهدا می‌شود. برندگان این جایزه در زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک در بولونیا (ایتالیا) اعلام و جوایز آن در تابستان همان سال در کنگره بین‌المللی ادبیات کودکان و نوجوانان در کشور میزبان کنگره داده می‌شود.

شورا امیدوار است با استقبال نهادها و دست‌اندرکاران حوزه ترویج خواندن، تجربه‌های ایران را در عرصه جهانی مطرح کند.

نهادها و سازمان های علاقه‌مند باید تا پیش از تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۳ پرسشنامه و مستندات خود به دبیرخانه شورای کتاب کودک بفرستند._

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 197419