از سوی نشر بیدگل صورت گرفت

چهارمین انتشار «راهنمای عملی نمایشنامه‌نویسی» نوئل گرگ

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۲
 
 
چهارمین انتشار «راهنمای عملی نمایشنامه‌نویسی» اثر نوئل گرگ، درام‌نویس شهیر انگلیسی با ترجمه علی اکبر علیزاد منتشر شد.
چهارمین انتشار «راهنمای عملی نمایشنامه‌نویسی» نوئل گرگ
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نوئل گرگ در 9 فصل به آموزش عملی نمایشنامه‌نویسی در این کتاب می‌پردازد. 

فصل نخست «راهنمای عملی نمایشنامه‌نویسی» با عنوان «آماده شدن و گرم کردن» شامل مباحثی با نام‌های «خاطره»، «نگارش آنی»، «ساختن شخصیت»، «پیدا کردن داستان»، «گفت‌وگو»، «طرح»، «تم»، «مکان»، «آخر کار» و «زبان و تصویرپردازی» است. 

«تم»، «حل مساله»، «ساختن شخصیت»، «پیدا کردن داستان»، «مکان»،‌«صدای شخصی»، «دست نویس دوم» و «پروژه‌های اجرایی» به ترتیب نام فصل‌های دوم تا نهم کتاب است. 

این کتاب نخستین جلد از مجموعه «نگارش خلاق» است که با نظارت علی اکبر علیزاد در نشر بیدگل منتشر می‌شود. علیزاد ترجمه این کتاب را به منصور براهیمی تقدیم کرده است. 

چاپ پیشین این کتاب در بهار سال 1390 با قیمت 6 هزار و 900 تومان منتشر شده بود. همچنین چاپ نخست و دوم کتاب نیز به ترتیب در سال‌های 1388 و 1389 در دسترس مخاطبان قرار گرفت. 

نوئل گرگ، درام نويس و مدرس ، دراماتورژ و كارگردان تئاتر، در اردیبهشت 1388 میهمان دوازدهمين جشنواره بين المللی تئاتر دانشگاهی بود و دو ورک‌شاپ تخصصی نمایشنامه نویسی در تهران و قم برگزار کرد. 

«راهنمای عملی نمایشنامه نویسی» نوئل گرگ و ترجمه علی‌اکبر علیزاد با شمارگان هزار نسخه، 392 صفحه و بهای 15 هزار تومان از سوی نشر بیدگل روانه کتابفروشی‌ها شده است. 

از دیگر ترجمه‌های منتشر شده علیزاد می‌توان به؛ «یادداشت‌هایی در باب سینماتوگرافی» روبر برسون،‌ »در انتظار گودو» ساموئل بکت، «رویکردهایی به نظریه اجرا» و «اولئانا» دیوید ممت، اشاره کرد./

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 196898