معرفی برنده جایزه 40 هزار پوندی فولیو

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۲
 
 
از میان هشت نویسنده ای که برای دریافت جایزه 40 هزار پوندی فولیو انتخاب شده بودند، جورج ساندرز به عنوان برنده انتخاب شد.
معرفی برنده جایزه 40 هزار پوندی فولیو
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سایت این جایزه، دیروز(دوشنبه) گروه داوری جایزه فولیو جورج ساندرز را برای کتاب «دهم دسامبر» به عنوان برنده خود در سال 2014 انتخاب کرد.

این کتاب که از سوی انتشارات بلومزبری منتشر شده از سوی منتقد نشریه تایم نیز به عنوان اثری از بهترین نویسنده داستان کوتاه به زبان انگلیسی معرفی شده بود.

جورج ساندرز که برنده جایزه مک آتور نیز هست، نویسنده داستان کوتاه، مقاله، رمان کوتاه و کتاب کودک است. گروه داوری «دهم دسامبر» را مجموعه ای از داستان های کوتاه که از تجربیات درخشان انسانی تشکیل شده خوانده است.

جایزه فولیو از سوی یک ناشر بریتانیایی به نام «فولیو سوسایتی» راه اندازی شده تا به وسیله آن از بهترین داستان های انگلیسی زبان از سراسر جهان که در بریتانیا نیز منتشر شده باشند، تجلیل شود.

این نخستین جایزه مهم انگلیسی زبان است که به روی نویسندگان انگلیسی زبان تمام جهان گشوده است.

لاوینیا گرینلا رییس گروه داوران متشکل از مایکل چاپون، سارا هال، نام لی و پنکاج میشرا بود، کتاب برنده را از میان فهرستی انتخاب کرد که «سند سرخ» نوشته آن کارسون، «شرودر» نوشته آمیتی گیج، «آخرین دوستان» نوشته جین گاردام ، «دعای خیر» نوشته کنت هاروف، «آتش افکنان» نوشته راشل کوشنر، «یک دختر چیزی نیمه شکل گرفته است» نوشته آیمر مک براید و «شگفتی خلص» نوشته سرجیو دلاپوا دیگر رقبای آن بودند.

گروه داوری این رقابت هر سال از سوی آکادمی این جایزه که متشکل از مارگارت آتوود، پیتر کری، ای.اس.بیات و جی.ام کوتسی است، انتخاب می شوند. /
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 196692