عشق به عکاس جهانگرد در «پل‌های مدیسون‌کانتی»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
چاپ دوم رمان «پل‌های مدیسون‌کانتی» اثر رابرت جیمز والر که روایت عشق زنی به عکاسی جهانگرد است، منتشر شد.
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «پل‌های مدیسون‌کانتی» داستانی عاشقانه است که نسخه اصلی آن در سال 1992 منتشر شد و 36 هفته‌ متوالی، در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت. در این رمان داستان زن تنهایی روایت می‌شود که در دهه 60 میلادی زندگی می‌کند و ناگهان درگیر ماجرایی عاشقانه با عکاسی جهانگرد می‌شود. نویسنده این رمان در مصاحبه‌ای گفته بود که شباهت‌های زیادی بین شخصیت اصلی داستان و خودش وجود دارد. 

این کتاب نخستین بار با عنوان «فرجام یک عشق؛ پل‌های منطقه مادیسون» در سال 1374 با ترجمه اکرم محسنی از سوی نشر سکه منتشر شده بود. زهره زاهدی و حمیرا یاسری نیز این کتاب را به فارسی برگردانده‌اند.

در بخشی از این کتاب آمده است: «حالا شکی ندارم که از مدت‌ها پیش، من و تو به‌سوی هم کشیده می‌شدیم. گرچه هیچ‌یک از ما پیش از آشنایی، دیگری را ندیده بود، اما در ورای بی‌خبری ما، نوعی ندای درونی به ما اطمینان می‌داد که هم‌دیگر را خواهیم دید، مانند دو پرنده‌ی تنها که به حکم تقدیری آسمانی بر فراز دشت‌های بزرگ پرواز می‌کنند، ما هم تمام این سال‌ها و در تمام مدت زندگی‌مان به‌سوی هم در حرکت بودیم»

چاپ دوم «پل‌های مدیسون‌کانتی» اثر رابرت جیمز والر با ترجمه منصوره وحدتی احمدزاده در 168 صفحه، با شمارگان هزار و 100 نسخه و به بهای هفت هزار و 700 تومان از سوی نشر افراز منتشر شده است. 

براساس این رمان فیلمی با نام همین نام به کارگردانی کلینت ایستوود ساخته شده است._

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 195693