با ترجمه شهرام زرگر

تجدید چاپ «کله پوک‌ها» و چهار نمایشنامه دیگر

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۶
 
 
سومین چاپ ترجمه شهرام زرگر از نمایشنامه «کله پوک‌ها» اثر نیل سایمون منتشر شد. تجدید چاپ چهار ترجمه دیگر این مترجم نیز به زودی به بازار نشر می‌رسد.
شهرام زرگر
 
شهرام زرگر

زرگر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: سومین چاپ «کله پوک‌ها»ی نیل سایمون را نیز نشر افراز منتشر کرد. نخستین چاپ این کتاب در سال گذشته (1391) و دومین چاپ آن نیز در اردیبهشت امسال منتشر شده بود. 

وی افزود: چهار ترجمه دیگر من شامل «اتاقی در هتل پلازا»، «پابرهنه در پارک» و «عاقبت عشاق سینه چاک» هر سه از نیل سایمون و «بازرس» اثر آنتونی شفر که پیشتر منتشر شده بودند، اکنون نایاب هستند و ناشر این کتاب‌ها یعنی نشر نیلا در حال تجدید انتشار آن‌هاست. 

این مترجم همچنین اشاره کرد: چاپ نخست نمایشنامه‌های «عاقبت عشاق سینه چاک» و «پابرهنه در پارک» به ترتیب در سال‌های 1382 و 1385 و نمایشنامه‌های «اتاقی در هتل پلازا» و «بازرس» نیز هر دو در سال 1387 منتشر شده بودند. از بین این آثار تنها «اتاقی در هتل پلازا» در سال 1389 تجدید چاپ شد. 

زرگر در پایان گفت: چهار اثر مذکور در زمره بهترین نمایشنامه‌های معاصر در سطح جهان به شمار می‌روند و آشنایی دانشجویان تئاتر ایران با این آثار ضروری است، اما متاسفانه به علت عدم تجدید انتشار این آثار، دانشجویان ناچار به خرید افست این آثار با قیمت‌های گزاف بودند. امیدوارم با تجدید چاپ نمایشنامه‌ها این معضل بزرگ برطرف شود. 

سومین چاپ نمایشنامه «کله پوک‌ها» اثر نیل سایمون و ترجمه شهرام زرگر با شمارگان هزار و 100 نسخه، 90 صفحه و بهای چهار هزار و 400 تومان از سوی نشر افراز روانه کتابفروشی‌ها شد. 

چاپ دوم «کله پوک‌ها» در روزهای پایانی اردیبهشت امسال (1392) با شمارگان هزار و 100 نسخه و بهای چهار هزار و 400 تومان منتشر شده بود. 

شهرام زرگر عضو هیات علمی دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است.

از دیگر ترجمه‌های منتشر شده زرگر می‌توان به این موارد اشاره کرد: «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار ساکنان کره ماه» نوشته پل زیندل، «مادر ایکاروس» نوشته سام شپرد و «آه پدر، پدر بیچاره، مامان تو را در گنجه آویزان کرده و من خیلی دلم گرفته» نوشته آرتور کوپیت و فیلمنامه‌های «نینوچکا» و «بعضی‌ها داغشو دوست دارن» هر دو نوشته بیلی وایلدر./

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 195109