مشکلات را با خواندن یک کتاب شکلات کنید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۳
 
 
بیست و نهمین چاپ کتاب «مشکلات را شکلات کنید» با هدف نمایش چهره واقعی و اصیل ارزش‌های نهفته در مشکلات و بحران‌‌ها به قلم مسعود لعلی منتشر شد.
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب هشت فصل است و مباحثی مانند «مشکلات ناشی از عدم خودشکوفایی»، «آنتونی رابینز از مشکلات می‌گوید»، «خلاقیت ابزار موثر حل مسایل و مشکلات»، «زمان‌های سخت هیچ گاه دوام نمی‌آورند اما انسان‌های سخت و محکم می‌توانند»، «مشکلات نداشتن هدف و رویا» و «مشکلی به نام مرگ» را شامل می‌شود.  

در این کتاب می‌خوانیم که دایره و نفوذ زندگی انسا‌ن‌ها با هم متفاوت است، زیرا توانمندی‌ها و ظرفیت‌های افراد متفاوت است و ممکن است یک اتفاق برای یک نفر بحران بزرگ تلقی شود اما همان مساله برای دیگری چیز مهمی محسوب نشود.

نویسنده معتقد است که هر چه بیشتر رشد کنیم و تجربیات بیشتری به دست آوریم، دایره نفوذمان گسترده می‌شود و در واقع رشد چیزی جز گسترش دایره نفوذمان نیست.

در فصول هشت‌گانه این کتاب، نویسنده با به کارگیری داستان‌ها و قصه‌های کوتاه، موضوع‌های مختلفی مانند آرامش، جور استاد، خودباوری، کشف استعداد، پشتکار، کلیدهای طلایی حل مشکلات، تغییر سرنوشت، آینده‌نگری، قدرت دعا و اجابت دعا را طرح می‌کند و در پایان هر داستان، نتیجه‌گیری بیان شده است.

استناد به سخنان باربارا دی‌آنجلیس، آنتونی رابینز درباره مشکلات بزرگ زندگی و چگونگی حل این مشکلات دیگر بخش این کتاب را تشکیل می‌دهند.

در صفحاتی از این کتاب می‌خوانیم: «به سادگی و از نوع مسایل و بحران‌های افراد می‌توان به میزان رشد و پختگی آ‌ن‌ها پی‌ برد. این‌که یک فرد چه چیزی را مساله و مشکل بداند منعکس‌کننده میزان بلوغ اوست، فرض کنید به خانه دوستی رفته‌اید و از شما می‌خواهند به دفتر حل مسایل ریاضی فرزندش نگاهی بیندازید تا بررسی کنید آیا مسایل به درستی حل شده‌اند یا خیر، حتی اگر کسی به شما نگوید او در چه پایه‌ای مشغول به تحصیل است، از صورت مسایل به میزان تحصیلات او پی می‌برید.»

کتاب «مشکلات را شکلات کنید» در 214 صفحه، شمارگان سه هزار نسخه و بهای هشت هزار و 500 تومان توسط انتشارات بهار سبز منتشر شده است._
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194591