جلد هفتم زندگی «پیامبر» در راه است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۶
 
 
انتشارات به‌نشر از انتشار جلد هفتم رمان زندگی «پیامبر» نوشته نقی سلیمانی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جلد هفتم رمان زندگی پیامبر اسلام(ص) با عنوان «پیامبر» از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های قرآنی» است که داستان میانسالی حضرت محمد(ص) را روایت می‌کند و به‌زودی توسط انتشارات به‌نشر برای نوجوانان منتشر خواهد شد.

پیش از این جلد ششم این مجموعه با موضوع جوانی حضرت محمد(ص) نوشته نقی سلیمانی و تصویرگری رضا مکتبی توسط انتشارات به‌نشر منتشر شده بود.

در بخشی از جلد ششم این مجموعه می‌خوانیم: «خدیجه هرچه به محمد فکر می‌کرد، او را بد نمی‌دید. محمد حتی به عنوان یک تاجر هم خوب عمل می‌کرد. پس حرف این شیخ و معنای آن خواب چه بود؟ این خواب غریب و این تعبیر غریب‌تر! خدیجه به محمد می‌اندیشید و اخلاق و رفتار و نحوه تجارتش را که در نظر می‌آورد دلش آرام می‌گرفت. می‌دانست که یک تاجر خوب معمولاً «ریسک» می‌کند...»

در حقیقت قصه زندگی حضرت محمد(ص) با نزول آیه آیه قرآن شکل می‌گیرد. با هر آیه در طول سال‌های وحی، قرآن، به حالات، شخصیت و حوادثی که بر پیامبر می‌گذشته، اشاره‌های ضمنی یا مستقیم دارد، که این، خود سرنخ‌هایی برای یافتن وقایع طول زندگی پیامبر و روش ایشان به دست می‌دهد. این مجموعه تلاشی است در همین جهت که بر محور و خط قرآن تنظیم شده است.

مجموعه «قصه‌های قرآنی» به زندگی پیامبرانی می‌پردازد که نام آن‌ها در قرآن آمده است. شکل و قالب آن، گاه «رمان» گاه «قصه» و بعضاً همراه با نقد و بررسی آن با نگاهی از جهان داستان است./

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194114