«سقراط» تا پایان سال به کتابفروشی‌ها می‌رسد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۹
 
 
نمایشنامه «سقراط» نوشته حمیدرضا نعیمی تا پایان سال جاری (1392) منتشر می‌شود. این نمایشنامه به کارگردانی حمید رضا نعیمی در آذر و دی امسال به روی صحنه رفته بود.
حمیدرضا نعیمی
 
حمیدرضا نعیمی

علی زارعی مدیر تولید انتشارات میردشتی و مدیر تولید نمایش سقراط، به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: نمایشنامه «سقراط» نوشته حمیدرضا نعیمی که در هنگام اجرا با استقبال بسیار مخاطب روبه‌رو شده بود، تا پایان اسفند از سوی انتشارات فرهنگسرای میردشتی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. 

وی افزود: این کتاب همراه با نقد و تحلیل‌هایی از نمایش به قلم دکتر عطاالله کوپال، صمد چینی‌فروشان و چند منتقد دیگر منتشر می‌شود. لازم است بیان کنم که به دلیل استقبال مخاطبان و درخواست برخی از اهالی قلم این نمایش از هفتم تا پایان فروردین سال آینده (1393) دوباره اجرا می‌شود. 

زارعی در پایان گفت: انتشارات فرهنگسرای میردشتی برگزیده نخستین و دومین جشنواره کتب نفیس و همچنین برگزیده دوره‌های هفتم، هشتم، یازدهم و دوازدهم مسابقات صنعت چاپ است. بر این اساس قصد داریم نمایشنامه «سقراط» را با چاپ عالی و همراه با عکس‌هایی از اجرای آن منتشر کنیم. امیدوارم این کار درخور نمایشنامه مهم و تاثیرگذار «سقراط» باشد. 


نمایش سقراط با نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی از 21 آذر تا 28 دی امسال (1392) در تالار وحدت به روی سن رفته بود. این اثر همچنین در سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر نیز در دو نوبت اجرا شد.

این نمایش با نقش‌آفرینی فرهاد آییش، لادن مستوفی، یعقوب صباحی، بهناز نازی، نقی سیف‌جمالی، کتانه افشاری نژاد، ایوب آقاخانی، بهار نوحیان، سیاوش چراغی‌پور، رضا جهانی، بهمن عباس‌پور، بهنام شرفی، پرهام دلدار، مجید نوروزی و مهرداد خانی در تالار وحدت روی صحنه رفت.

لازم به ذکر است که پس از پایان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر، جمعی از اهالی قلم خواستار تمدید این اجرا شدند که مرکز هنرهای نمایشی کشور این درخواست را قبول و هفتم تا پایان فروردین سال آینده (1393) را برای اجرای دوباره نمایش سقراط تعیین کرد./

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194080