محمد اللهیاری فومنی خبر داد

تشکیل کمیته ای برای بررسی چگونگی فعالیت‌های تشکل‌های نشر در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۰
 
 
عضو شورای سیاستگذاری بیست و ‌هفتمین نمایشگاه کتاب تهران از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی چگونگی اداره فعالیت اجرایی نمایشگاه کتاب تهران به وسیله تشکل‌های نشر خبر داد.
تشکیل کمیته ای برای بررسی چگونگی فعالیت‌های تشکل‌های نشر در نمایشگاه کتاب
 
محمد اللهیاری فومنی در گفت‌وگو با خبرگزای کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: در پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مسائل مختلفی بیان شد و در کل جلسه بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم، در ابتدا جلسه گزارشی از بازدید شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب از امکانات و مکان‌های مختلف مصلی تهران که قابلیت استفاده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب را دارند بیان شد.

این عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب در توضیح چگونگی واگذاری فعالیت‌های اجرایی نمایشگاه کتاب به تشکل‌های نشر گفت: تشکل‌های نشر در سال‌های گذشته نیز عهده‌دار بخش‌های مختلف نمایشگاه کتاب بودند اما هر بخش مسوولیت حوزه خود را بر عهده داشت، برای مثال انجمن ناشران بین‌الملل تنها مسوولیت ثبت‌نام یا رد ناشران حوزه خود را برای شرکت در نمایشگاه بر عهده داشت، اما با پیشنهاد ناشران به سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقرر شد تا کمیته‌ای را تشکیل دهیم و بررسی کنیم که چگونه تشکل‌های نشر می‌توانند به صورت هماهنگ و یکپارچه مسوولیت‌های فعالیت‌های اجرایی نمایشگاه را بر عهده بگیرند.

وی با اشاره به صحبت‌های صالحی اظهار کرد: با دستور سيد عباس صالحي، در پنجمين جلسه شوراي برنامه‌ريزي بيست و هفتمين دوره نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، بنده به همراه همايون اميرزاده، محمد عظيمي و محمودرضا برازش از سوي معاونت امورفرهنگي براي این کمیته مشخص شده‌ایم و منتظر هستیم تا با معرفی نمایندگان تشکل‌های نشر به بررسی این موضوع بپردازیم .

اللهیاری در دیگر موضوع‌های مطرح شده در این نشست گفت: هفته گذشته جلسه‌ای را با تشکل‌های مختلف نشر برگزار کردیم که درآن جلسه، تشکل‌ها محل دلخواه خود را برای نمایشگاه بیست و هفتم به ما پیشنهاد دادند، در جلسه روز گذشته تلاش شد تا مکان‌های پیشنهادی به تشکل‌ها اختصاص داده شود تا با رضایت تشکل‌های مختلف، بتوانیم نمایشگاه بهتری را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: سایت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آماده شنیدن نظرهای صاحب نظران حوزه نشر است تا با استفاده از نظرات افراد خبره صنعت نشر بتوانیم نمایشگاه بهتر و با کیفیت‌تری را برگزار کنیم.

این عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب در بخش پایانی صحبت‌هایش اظهار کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد که شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب در جلسات آتی یک ارزیابی از موضوعات مختلف نمایشگاه کتاب داشته باشد، برای مثال در جلسات آتی، نحوه حضور ناشران الکترونیک دربیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران بررسی خواهد شد./
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194029