۱
 
کارشناس وب‌سایت وزارت نیرو:

استفاده رایگان کاربران از کتاب‌های حوزه برق در پرتال وزارتخانه

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۹
 
 
سعید ترابی، بابیان این‌که در بخش اطلاعات و آمار پرتال وزارت نیرو، بخشی به‌عنوان معرفی دستاوردهای پژوهشی مانند کتاب و مقالات حوزه برق وجود دارد، گفت: اهالی علم و علاقه‌مندان به کتاب‌های این حوزه می‌توانند رایگان از امکانات این بخش از پایگاه اینترنتی وزارت نیرو استفاده کنند._
استفاده رایگان کاربران از کتاب‌های حوزه برق در پرتال وزارتخانه
 
سعید ترابی، کارشناس وب‌سایت وزارت نیرو، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره 142 عنوان کتاب موجود در پرتال این وزارتخانه اظهار کرد: تمامی کتاب‌های معرفی شده در این پایگاه، از سوی پژوهشگران و نویسندگان وزارت نیرو منتشر شده است. این آثار، در بحث آموزش نیروهای این وزارتخانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دسترسی به بیش از 400 مقاله

وی در ادامه با اشاره به دسترسی کاربران به 474 مقاله علمی و پژوهشی در حوزه صنعت برق در پرتال وزارت برق گفت: فایل پی دی اف این مقالات، بنا به ضرورت و علاقه‌مندی کاربران در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

این کارشناس مسوول افزود: دسترسی رایگان دانشجویان و نیروهای وزارتخانه به کتاب‌ها و مقالات به‌صورت رایگان، یکی از مزایای این پایگاه به‌شمار می‌آید.

برتری در مرکز کیفیت‌های برتر
بنا به اعلام مرکز کیفیت‌های برتر، پرتال وزارت نیرو، به‌عنوان یکی از برگزیدگان این مرکز در طراحی وب‌سایت شناخته شده است. ترابی در این‌باره به ایبنا گفت: وزارت نیرو ششمین سال متوالی است که در انتخاب برند‌های برتر شرکت می‌کند. 

ترابی ادامه داد: در سایت قبلی  با عنوان «فناوری اطلاعات» 45 زیرسایت فعال بود و کاربرانی که در سایت به‌دنبال اطلاعات خاصی بودند نمی‌توانستند به آسانی اطلاعات موردنیاز خود را جستجو و به آن دسترسی پیدا کنند. در حالی‌که در پرتال جدید با عنوان «وزارت نیرو» اطلاعات کتاب‌ها، تازه‌های نشر و مجلات به نحو مطلوب ساماندهی شده‌اند.

وی یکی از معیارهای انتخاب پرتال وزارتخانه در انتخاب برندهای برتر را پایداری و ایستایی سایت دانست و افزود: اطلاعات موجود در پرتال به دو شکل عمومی و تخصصی در سایت جاگذاری شده و براساس دسته‌بندی موضوعی و صنعتی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. 

ترابی در پایان اظهار کرد: پیش از این هزینه تامین و تنظیم بانک اطلاعاتی این وزارتخانه، از طریق پیمانکاری تامین می‌شد اما در طراحی پرتال جدید، از فناوری نوین استفاده شده و بدون هزینه‌‌کرد وزارتخانه این بانک اطلاعاتی در حال تکمیل است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 189258
 


 
حمید اکبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۱-۲۳ ۱۶:۱۰:۰۷
کتابهای اموزشی وزارت نیرو رو میخوام سایتتون خیلی خوبه (219524)